Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вночі хакери зламали багато урядових сайтів та Дію

Сергій Місюра: Хоча це в вирок нашій кібербезпеці, але не привід для радості. Росіянці навіть координати в EXIF виставили Варшавські, але ми то розуміємо чиїх це рук справа. Працюють на усіх фронтах проти нас, братушки."Я думаю, что роль кибербезопасности немного преувеличена. О ней много говорят, но по факту привести каких-то реальных кейсов киберугроз мало кто может", - Министр цифровой трансформации Михаил Федоров, 2019 год.

Дмитрий Золотухин: 1. Дефейс сайту міністерства освіти вже видалено, але він ще доступний в кеші гугла.

2. Сайти судової влади, мінрегіонбуду, мінветеранів, міндовкілля, ДСНС, ДІЯ та МЗС не доступні зі смартфону. Сайт мінагрополітики досі висить з дефейсом.

3. Решта державних сайтів, нібито, неушкоджені, або відновлені.

4. Очікувані події, особливо у контексті телефонних мінувань, що відбулися у Києві та в Росії. Хтось розгойдує ситуацію.

5. Про кібератаки говорили з першого дня дискусії про можливу ескалацію з боку Росії.

6. Дуже смішний косплей під поляків.

7. Цікаво, що там думає Федоров про переоцінену кібербезпеку?

Причина кібератак цієї ночі є очевидною.

Вчора, у своїх офіційних виступах російські посадовці озвучили ключовий результат зустрічі з Венді "Сріблястою лисицею" Шерман.

На усі путінські хотєлкі Венді впевнено відповіла "ніт".Очікувано, що у відповідь на "ніт", Кремль сказав:

"Ах, так? А сматрі как я могу?!"

На жаль, дійсно може. І за кілька років в глобальному масштабі ситуація з кібербезпекою в Україні системно не змінилася. Не зважаючи на те, що USAID Cybersecurity Activity та інші донори вбухали у мінцирку силу силенну грошей американських та європейських платників податків.

Таким чином, Венді Шерман має повне право "стягнути своїх колег по Держдепу за яйця і спитати дакумєнта" (с) Подерв'янський.

Дійсно, не дуже зрозуміло, чому пані Шерман повинна розриватися на перемовинах, а її колеги просто підставляють її, бо кібератака безсумнівно буде негласним козирем в руках Рябкова. Який може пообіцяти згодом перейти до атак на об'єкти критичної інфраструктури України. І така погроза очевидно значно послабить переговорну позицію пані Шерман

Таким чином, недолуге та тупориле управління фінансовими ресурсами, які мали б посилити спроможність української кібербезпеки, спричиняє удар по інтересам самих американців. І, якщо вони вже в даний момент не замислюються, то я вже не знаю як пояснити...

Щодо "Федорова і ко" у мене немає абсолютно жодних очікувань. Людина, яка все життя відносилася до IT-продуктів в парадигмі "уяк-уяк і в продакшн", філософськи не спроможна мислити в парадигмі уникнення ризиків і загроз.

Однак, я не вважаю, що це саме його провина. Дія і Дія.Бізнес зробили багато хорошого в цій країні. Шкода тільки, що від Путіна це, поки що нас не врятує.

Цікаво, що скаже на цю атаку Верховний Головнокомандувач?

Tags: Пиздец, Политика, Фейл
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 15 comments