Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Цікава цитата. Дійсно два "братніх" режими.

"У нацистській Німеччині більше не можна говорити про вільне підприємництво. Тут більше не існує підприємців. Колишні підприємці зведені до становища Betriebsfiihrer (керівників підприємств). Вони не вільні в своїх діях: вони зобов'язані беззастережно виконувати розпорядження Центрального бюро виробничого управління, що має назву Reichswirtschaftsministerium - імперське міністерство господарства і підлеглих йому територіальних і галузевих органів.

Уряд не тільки визначає відповідні ціни і процентні ставки, величину заробітної плати робітників і службовців, обсяг виробленої продукції і методи, що застосовуються у виробництві, він призначає певний дохід кожного керівника підприємства, перетворюючи його, таким чином, в державного службовця, який отримує платню.

Ця система, за винятком використання деяких термінів, не має нічого спільного з капіталізмом і ринковою економікою. Це просто соціалізм «німецького зразка», Zwangswirtschaft - примусове господарство; термін, який виступає в західній літературі як синонім поняття «централізовано керована економіка».

Від соціалізму «російського зразка», тобто системи прямої націоналізації всіх підприємств, він відрізняється тільки технічно. І так само, як «російська система», він, звичайно, є чисто авторитарним способом організації суспільства."

Людвіг фон Мізес, книга «Бюрократія».

Від учасника Клубу Авторів Капіталіста Bora Qırımlı

Tags: Политика, Совок, Экономика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments