Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Залізні легені

Шановні, про поліомієліт, останнє. Бо якщо цього не знав я і дуже здивувався, то існує висока імовірність того, що цього не знали і Ви.

Вчора та сьогодні під коментарями про захворілу на поліомієліт дитину, яку тупі батьки не щепили через релігійні переконання (до речі, усього в родині виховується 10 дітей, у 6 з них лікарі теж підтвердили наявність штаму вірусу. Бідні діти), я побачив кілька коментарів про "залізні легені".

Пристрій, що колись давно допомагав захворілим на поліомієліт дітям дихати.

Ніколи про таке не чув, поліз в гугл і отетерів.

Виявляється, під час страшних епідемій поліомієліту в минулому сторіччі, коли діти мерли цілими класами та дитсадковими групами, або лишалися паралізованими на все життя, багацько малюків спочатку втрачали змогу ходити, потім взагалі рухатися, а потім у них відмовляли і м'язи, що відповідали за дихання.

Тобто дихати дитина теоретично може, але її тіло не здатне робити потрібні рухи, аби легені втягували повітря.
Тож в розвинених країнах для таких дітей використовували величезні труби, де спеціальний насос створював позитивний/негативний тиск і, таким чином, змушував легені дітей працювати.

Ось Вам історія останньої людини, що дожила до наших днів і користується цим апаратом. 67 неймовірно важких, але сповнених, наскільки це можливо, років.


відео на ютуб

Цей мужній чоловік є живим свідченням того, наскільки важлива вакцинація від поліомієліту. Бо він "не дотягнув" до винайдення вакцини усього пару років.

У нас же таких наочних прикладів немає і, підозрюю, не було. Бо хто буде будувати купу дорогезних апаратів, аби люди могли просто жити.

Уявляю, якою б була його реакція, якби йому розповіли, що от є Україна, де вакцина безкоштовна і доступна, є люди, які наражають своїх дітей на небезпеку.

Дивний світ, еге?

Загалом, якщо Ваші діти з певних міркувань досі не вакциновані від поліо - робіть це. І не слухайте кретинських антиваксів. Коли біда прийде на поріг - вони ж будуть ні до чого.

Ну, а ті рівненські батьки - максимальні йолопи. Їх би в палату мір і ваг.

Антон Сененко

Tags: Полезное
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments