Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Про зброю

Кілька місяців тому партія «Слуга народу» написала законопроєкт про зброю. М'яко кажучи, він був максимально жахливим та неприпустимим (як і більшість, що пише ця партія). Бо фактично перетворював Україну на поліцейську державу.

Але завдяки нашим з вами зусиллям законопроєкт відправили на доопрацювання. Довгі місяці його в поті чола доопрацьовували, і тепер ми готові поговорити про результат.

Спершу коротко:

Чи стало краще? — Так, стало.

Чи матимуть відтепер громадяни доступ до ефективних засобів самозахисту, щоб захистити себе та своїх рідних від злочинців? Сумніваємося.

А тепер не зовсім коротко. Наша група зі зброї та самозахисту подала свої правки до законопроєкту №5708 «Про зброю».

Отже, давайте дивитися, що пропонують Слуги Народу і що пропонуємо ми.

Визначення зброї, припасів, частин та обладнання зброї у тексті законопроєкту. В цій частині вони сформували визначення максимально абстрактно. Наприклад: «заборонена зброя — це зброя, в якій було замінено основні частини, що призвело до суттєвих змін властивостей такої зброї».

Нам не зрозуміло, що таке «суттєві зміни». Можливо, ви замінили магазин або приклад своєї зброї, і якщо поліція захоче, то вона вважатиме, що це суттєві зміни. Тому ми викинули звідти оціночні судження замінили їх на конкретні заборони, наприклад: зміна калібру, набуття можливості зброї ведення автоматичної стрільби тощо.

Дозволити набувати у власність пістолети лише спортсменам, та й то виключно для стрільби в тирі та зберіганні в тирі. Причина: невідома

На даний момент кожен громадянин України має право користуватись в тирі будь-якою зброєю, яка є у прокаті в цьому тирі, в тому числі револьвери і пістолети.
Отже надання права володіння пістолетами, за умови зберігання в тирі, лише спортсменам, є нічим не обгрунтованим обмеженням та дискримінацією. Зберігання зброї в тирі не несе ніяких ризиків для суспільства.

Носіння зброї — заборонено, за це передбачена кримінальна відповідальність. Дозволено лише транспортування. А чим одне відрізняється від іншого — прописано неясно та розпливчасто. Готуйтесь до штрафів та судових процесів, шановні власники зброї.

Ми надали чітке і недвозначне визначення транспортуванню зброї, яке б унеможливило зловживання чи подвійне трактування.

Закрутили гайки при носінні власної, зареєстрованої зброї.
У разі ухвалення цього законопроекту, коли ви будете нести в тир вашу зброю, розряджену і в чохлі та будете мати при собі магазин до неї, споряджений набоями,
отримаєте штраф і конфіскацію вашої зброї.

Ми пропонуємо прибрати вимогу розрядження магазину при транспортуванні зброї.
Для безпеки оточуючих цілком достатньо просто від’єднати магазин.

Заборонити револьвери. Причина: вони не залишають гільзи на місці стрільби.

Ми вважаємо, що заборона револьверів є необгрунтованою, оскільки інші види вогнепальної зброї, які ВЖЕ дозволені для обігу, такі як переломні мисливські рушниці, також конструктивно не викидають гільзи. Разом з тим існує додаткове обладнання до дозволених до обігу видів зброї, як то гільзовловлювачі, які легко монтуються на майже будь-яку зброю і дозволяють не залишати гільзи на місці стрільби. Не існує статистики, яка дозволяє стверджувати, що такі види зброї або додаткового обладнання є поширенішими для вчинення злочинів із зареєстрованою цивільною зброєю. Якщо зловмисник зважився на злочин з використанням вогнепальної зброї в принципі — існує достатньо способів мінімізувати сліди, які дозволяють його ідентифікувати, і заборона револьверів ніяк злочинцю не завадить. До того ж для ідентифікації зброї цілком достатньо й однієї кулі;

Збільшили кількість адміністративних правопорушень, причому жодним чином не пов’язаних зі зброєю, за які вас можуть позбавити права на зброю і вилучити вашу рушницю чи карабін. Тепер в цей перелік входять, наприклад, лайка в громадськомі місці чи участь в акції громадської непокори.

Ми пропонуємо прибрати з переліку статей КУПАП, за які вас можуть позбавити права на зброю, ті статті, які не пов’язані з власне володінням і поводженням зі зброєю чи з пов’язаними з цим правопорушеннями.

Обмежити ємність магазинів. Причина: невідомо.

Ми вважаємо, що це рішення необгрунтоване, бо обмеження щодо місткості магазинів повинні регулюватися правилами відповідного застосування цивільної зброї, правилами полювання, правилами виду стрілецького спорту, тощо, бо в загальному вигляді регулювання місткості магазину для законослухняних громадян не має сенсу і не вирішує жодної проблеми.

Видавати перше посвідчення власника зброї на 3 роки, а кожне наступне — на п’ять.

Ми ж пропонуємо видавати перше посвідчення на 2 роки, а кожне наступне на 10. Оскільки перше посвідчення це щось на кшталт «іспитового терміну», немає необхідності після 2 років іспитового терміну оновлювати посвідчення кожні 5 років.

Ці пропозиції були розроблені, аби мінімізувати корупційні ризики та хоч якоюсь мірою захистити б права громадян. Вони вже надіслані у комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності. Працюємо далі!

Реальність така, що за права власників зброї не буде боротись ніхто, крім самих власників зброї. Ми створили окремий проєкт, куди можна надсилати цільові донати. Тобто вони підуть виключно на зброю та самозахист.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 52 comments

Recent Posts from This Journal