Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вчені створили надпотужний магніт для яденого сінтезу

Науковці з 35 країн створили надпотужний магніт, висота якого — 18 метрів. Стверджують, що він може підняти авіаносець.Про це повідомляє американське агентство Associated Press.

Загалом магніт складається із шести частин. Перший модуль вже відправили зі США до Міжнародного термоядерного експериментального реактора (ITER), що знаходиться у Франції.

Цей магніт, також відомий як “центральний соленоїд”, є вирішальним компонентом у спробі опанувати ядерний синтез. Це процес, під час якого два або більше атомні ядра об’єднуються, формуючи важче ядро. Відбувається це лише за високої температури. Таку реакцію можна спостерігати на Сонці та на інших зірках.

Один із підходів до створення своєрідного “сонця на Землі” є перетворення водню в електрично заряджений газ або плазму, що потім контролюється у вакуумній камері. Це робиться за допомогою потужних магнітів, таких як цей.

Наразі, за інформацією вчених, реактор ITER завершено на 75%. До початку 2026 року вони мають намір розпалити реактор.

Кінцева мета — вироблення до 2035 року в десять разів більше енергії, ніж потрібно для нагрівання плазми. Тим самим вчені доведуть, що технологія синтезу є життєздатною.

Джерело

Tags: Интересное, Ух ты!
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 42 comments