Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Каста мудаків

Уявіть, що ви — президент. Або хоча б прем’єр-міністр. І ви хочете показати українцям, що привнесете в їхнє життя справжні зміни. Що з вашим приходом все зміниться і стане по-новому.

Що для цього слід зробити?

О, багато чого. Непочатий край роботи. Але є деякі маркери. Деякі чутливі точки. Деякі дуже наочні приклади «по-старому» та «по-новому».

Взяти, наприклад, мажорні ДТП.

Мажорні ДТП цікаві тим, що в них — уся наша країна.

Спершу якесь галіме чмо, здобувши трішки грошенят або шматок влади, переконує себе, що він вищий за правила. Що можна і нюхнути, і бухнути, а потім сісти за кермо і витиснути двісті по місту — гуляй, рваніна!

Потім воно когось вбиває.

А потім два варіанти. Або родичі вбитого виявляються волами і, розсудивши «ой, маму-сестру-брата вже не повернути, так хоч…» — і беруть відкуп. Або вони відкуп не беруть, і його бере суддя. Виключення рідкісні.

І от уявіть, що прийшла якась влада — і це припинилося. Мажорів справді стали саджати, всерйоз і надовго. І ніхто вже нікого не кришує і не відмазує. Чи не було б це свідченням того, що ця влада справді нова? Навіть якби в багатьох інших аспектах ця влада була б так собі — все одно, усі б вважали, що от вони, справжні зміни.

Що ж у нас зараз?

Вже кілька зелених нардепів відмазувалися від ДТП та порушення ПДР, успішно унікаючи відповідальності. Останнім «попав» Олександр Трухін. Цей випадок особливо цікавий тим, що команда нардепа, перелякавшись, замовила «чистку». Це коли керівництву веб-сайтів, що розмістили новину про подію, пропонують гроші за її зняття. Звісно, зробили це настільки криво, що історія набула небаченого розголосу.

Характерно, що в біографії Трухіна є цікава подробиця. Його колишня дружина Ксенія Мартинова, донька співвласника «Приватбанку», ще у шлюбі з Трухіним, вбила на дорозі 62-річну жінку. Звісно, діло розвалилося у суді, а Ксенія замість СІЗО «лікувала нерви у санаторії». Зараз вона викладає у Інстаграмі відео, як співає в авто, тримаючи кермо в одній руці та мікрофон в іншій. Не пристібнувши пасок безпеки.

Я, звісно, не кажу, що Трухін має відповідати за свою колишню. Аж ніяк. Просто це такий стиль. Такий соціальний прошарок. Така каста.

І в цій касті більш за все курвить не те, що вони тупі, жадібні, безпринципні та лицемірні потвори. А те, що їм сходить з рук.

Якби влада справді прагла змін, якби вона навіть просто намагалася б їх імітувати — вона б це припинила.
Але проблема в тому, що влада — з того самого прошарку.

Victor Tregubov, член Політради Демократичної Сокири

Tags: Зеленский, Мрази, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments