Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Знаєте, у чому головна сила та головна слабкість нашого світогляду?

У готовності сприймати реальність такою, як вона є і працювати саме з нею, а не зі світом мрій.

Головна проблема багатьох наших опонентів у бажанні сховати суспільні проблеми під ковдрою. Знаєте, як підлітки, замість того, щоб прибрати в хаті, просто згрібають весь мотлох в одне місце і чимось його камуфлюють, щоб не кидався в очі?

- Хай воно буде, але буде десь там, щоб я цього не бачив!
- Хай воно буде, але заборонене! Щоб усі знали, що ми це засуджуємо!
- Хай вони що хочеш роблять, але потайки!

Добре видно зі сторони. Небрати наші менші з Російської Федерації вважають, що нідерландці — це дуже розпусні люди. Бо ж у них дозволені, страшно сказати, секс-робота та канабіс. Проститутки! Наркомани!

Насправді в Росії секс-робота значно поширеніша серед місцевого населення і має значно неприглядніші форми. А за вживанням справжніх важких наркотиків РФ взагалі попереду планети усієї (і це, не враховуючи алкоголізму). У «аморальних» Нідерландах значно менше дітей-сиріт, безпритульних тварин, значно безпечніше гуляти вечорами...

Але ні! Співставляється не реальність. Співставляється те, що про себе заявляють, не те, що реально відбувається, а те, що «офіційно дозволено». Тому росіяни вважають себе високоморальною державою, що піклується про традиції, а нідерландців, які в реальності більше підходять на це звання навіть за чисто «традиційними» вимірами (наприклад, там значно менше шлюбів закінчуються розлученням) — розпусниками.

Такий дискурс є в багатьох країнах. У тому числі — в Україні.

Люди, що видувають по дві пляшки горілки на тиждень і щиро дивуються, коли людина не п’є, називають наркоманом людину, що раз на два роки курить канабіс. І так само — людину, що вживає його в медичних цілях.

Люди, які кидають з дитиною уже третю дружину, лають за розпусту дівчину, яка прилюдно поцілувала іншу дівчину.
Жінки, які живуть на утриманні чоловіка в обмін на секс, вважаються світськими левицями — зневажають жінок, які продають секс за гроші.

І над ними усіма сидять люди, які вважають, що якщо все, що їм не подобається, офіційно заборонити, то воно розтане. А якщо й не розтане, то можна буде говорити, що це просто тимчасовий перегиб на місцях. Нетривалий, всього кількадесят тисячоліть.

Сила праволіберального світогляду — в тому, що ми готові бачити світ таким, яким він є. У тому, що коли ми думаємо «як написати закон, яку норму ввести» — ми думаємо ще, як зробити його таким, щоб він реально працював та змінював світ, а не просто проголосив усе хороше, а на практиці створив нову корупційну годівничку.

Слабкість — у тому, що людей, які готові дістати голову з піску, ще не так багато.

Але ми це виправимо.

Victor Tregubov, член Політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments