Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Шукаємо журналістів

Так, люди, це буде важкий пост. Але мені потрібна буде ваша допомога. Особливо якщо ви - журналіст. Бо ми раптово зіштовхнулися з випадком цензури, які, як мені здавалося, вже давно в минулому. І краще вам звернути на них увагу тоді, коли вони б’ють по нам, а не коли прийдуть до наступних критиків.

Демократична Сокира у колаборації з ГО Партизан Медіа друкує газету, що зветься “Правдоруб”. Виходить щомісяця, комунікує те, що ми хочемо донести - зокрема критикує Офіс Президента, Зеленського та Єрмака.

Чотири номери вийшли нормально. П’ятий - останній - із дуже великими проблемами. Нам послідовно відмовила більш ніж дюжина типографій в усіх куточках України. Більшість з них не пояснювала причин. Деякі пояснили. До усіх завітала Служба Безпеки України, а конкретно - Департамент захисту національної державності. До однієї завітали буквально впродовж дня, відразу після нашого до них звернення. Усім було ввічливо пояснено, що друк накладу “Правдоруба”, і ширше - співпраця з Демократичною Сокирою не в їхніх інтересах. Звісно, ті вирішили не ризикувати.

За словами деяких з них - такої прямоти і борзоти вони не спостерігали навіть за Кучми та Януковича. Тоді якось більш натяками, тут дуже прямо.

Ми спробували з’ясувати через своїх знайомих. Інформація підтвердилася - за даними наших візаві, нашими опонентами є начальник Департаменту "Т" (ДЗНД) Олександр Кукса, його заступник Руслан Донченко, та начальник управління "М" в складі ДЗНД Ростислав Хаба. Втім, це явно придумали не вони - здається, нам йде привіт з ОПи.

Ми таки надрукували наклад - благо, типографій в країні багато, а Служба Баканова не відрізняється ретельністю та заповзятістю. Але в наступного накладу будуть ті ж проблеми - принаймні, мені раптово повідомили про конкретну і свіжу вказівку нас не друкувати у типографіях одного з облцентрів.

І тут ми маємо проблему.

Як людина, що більшу частину життя присвятила журналістиці, я знаю, що для такого звинувачення потрібні докази. Інакше - і це неодмінно буде, скоріш за все, вже під цим дописом - заявиться куча народу, як ботні, так і щирих, із “ви це все вигадали задля піару”. Я б теж сумнівався, якби хлопці, яких і в парламенті-то нема, заявили про подібні переслідування.

А я справді наразі не можу нічого довести - перемовини з типографіями велися телефоном і не під запис. Звісно, ми розішлемо і офіційні звернення - але приватні бізнеси, скоріш за все, просто їх проігнорують. Ми в патовій ситуації.
Саме тому я прошу про вашу допомогу.

Я прошу когось, хто має сили та вміння, це перевірити. Чи, принаймні, дослухатися. Як варіант - самим звернутися до типографій із питанням, чи можна надрукувати газету для “Демократичної Сокири” і уважно вислухати відповідь. Чи скористатися власними контактами, які могли би це підтвердити.

Я свідомий, що це виглядає, наче я ангажую вас попрацювати в якості нашого захисту. Але якщо у нас СБУ вже вирішує, що в країні можна друкувати і кого можна критикувати, то гадаю, розібратися, що відбувається - це вже не чийсь окремий, а загальний інтерес. Втім, ви й самі це знаєте.

Прошу допомогти усіх. Хоча б репостом.

Victor Tregubov

Tags: Баканов, ДемСокира, Ермак, Мрази, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

Recent Posts from This Journal