Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Алілуя, браття та сестри! Предметів з релігійною складовою у шкільній програмі не буде!

Ми довго і ретельно перевіряли інформацію, зважували усі «а що буде?», «а як буде?» і т.д. І мусимо таки сказати — МОН не рекомендував жоден курс з релігійною складовою до типової освітньої програми. Саме від цього так бомбило у депутатів міських та обласних рад, які вже спали і бачили, як над школою виростають церковні бані, а за капличку замість спортзалу платять з державного бюджету. Але… НІТ. Релігія повертається в церкву.

Ще в січні цього року, коли міністерство освіти та науки намагалося втиху протягти Типову Освітню Програму, ми разом з іншими освітянськими організаціями та активістами, забили на сполох. Адже окрім інших неприйнятних змін у тій програмі був рядок «етика/курси морального спрямування».

Ми подивилися, що пропонує ІМЗО в тих «курсах», і там була християнська етика у всіх іпостасях і у всьому розмаїтті. Якби ми тоді промовчали, то зараз вже оплачували б своїми податками підручники з «основ християнської етики», а наші діти вчили б цей предмет незалежно від того, у що вони вірять чи у що вірять їхні батьки.

Але ми не змовчали. Ми майже півроку вели війну за здоровий глузд, за дотримання Конституції.

 • Першими почали активно розповідати про релігію в школах: проводили медіа-кампанії, писали десятки постів та знімали відео.

 • Писали звернення на МОН, в Комітет з питань освіти, науки та інновацій.

 • Розробили типове звернення громадян з вимогою дотримання законності в питанні впровадження курсів морально-етичного спрямування і запросили батьків українських школярів підписувати та надсилати ці листи.

 • За нашим проханням сотні батьків надіслали свої звернення в Кабмін та в міністерство.

 • Ви написали і відправили кілька сотень листів.


Ми з вами змусили їх спочатку в гарячці змінювати формулювання, а потім, врешті, прийти до рішення, яке ми зараз і святкуємо.

А зараз майже смертельний номер. Ви не повірите своїм очам…

Я, при доброму здоров'ї, твереза, при пам'яті (і навіть сонечко мені в тім'ячко не напекло) ДЯКУЮ МІНІСТЕРСТВУ ОСВІТИ І НАУКИ за дотримання законності у шкільній освіті і за рішення не рекомендувати предмети з релігійною складовою до типової освітньої програми.

На тлі загального беззаконня, на тлі того, що традиція класти шо попало на Конституцію довгі роки росла саме з малечку, зі школи — ви зробили майже неможливе — дотрималися закону. Може в інші часи цього було б не досить, але я знаю, чого це варте зараз, тому дякую усім причетним до цього рішення.

Право на освіту в нас базове, основне і незаперечне. Таке ж, як і право на свободу віросповідання. І хай ці права буде повністю дотримано! Хай усі віряни знайдуть свою віру в своїй церкві. А всі діти мають можливість отримати якісну освіту незалежно від того, у що, чи в кого вони вірять та яким богам моляться їхні батьки.

Моя шана кожному, хто знайшов 5 хвилин, щоб підписати та надіслати листа в Міністерство освіти. Мій респект кожному активісту Демократичної Сокири, хто переконував, розповідав, дискутував та пояснював, чому релігійним предметам не місце в школі. Мій низькій уклін кожному, хто підтримував нас у цій боротьбі в регіонах. Ви великі молодці. Ви відстояли Конституцію. І я вами пишаюсь.

Подякувати цим людям треба тут — https://is.gd/3RwcVE. Вони заслужили на ваш донат своєю позицією та наполегливістю.
Це не перший і не останній бій за здоровий глузд в освіті. Адже навіть у цьому рішенні є нюанси, з якими можна і слід боротися далі. Детально про це розкажемо в наступному пості.

Татуся Бо, спікерка Демократичної сокири з питань освіти

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 20 comments

Recent Posts from This Journal