Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

WANTED!

Що спільного в найкращого банкіра галактики Кирила Шевченка та колишнього депутата України, якого шукає Інтерпол? Відповідь вас здивує.

Вчора ДБР повідомило, що колишній народний депутат та власник банку «Фінанси і Кредит» Костянтин Жеваго був оголошений у розшук Інтерполом. На сайті Інтерполу поки що пруфів нема, але будемо сподіватися що це не ДБР бреше, а просто бюрократія повільна.

Але тут є дещо цікавіше. На що я б хотів звернути увагу.

Справа у тому, що Костянтину Жеваго шиють саме організацію схеми з Майнль Банком у «Фінансах та Кредиті» (їх називають Фініки). Це зрозуміло з цитати самого ДБР. Також Фінікі використовували аналогічну Майнлю схему з банком Bank Frick&Co.

Ось що каже ДБР про Жеваго.

«Підконтрольна йому офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а його банк став поручителем. Після того, як офшорна компанія не виконала договірні зобов’язання, іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, зокрема списали 113 млн доларів США з кореспондентських рахунків українського банку. Після цього вказаний банк було визнано неплатоспроможним».

Це опис схеми з Майнлем один в один, і відомі навіть назви офшорів, які використовував Жеваго.

Дуже хочу нагадати співробітникам ДБР, що чинний голова Національного Банку Кирило Євгенович Шевченко був першим заступником голови банку «Фінанси і Кредит» з 2002 до 2006 року. Також Шевченко був помічником Жеваго, коли той був депутатом 4 та 5 скликань ВР.

Саме Кирило Шевченко, вже як власник Терра Банку, організував у ньому схему ідентичну тій, за яку ДБР зараз доганяє власника «Фінанси та Кредит» Жеваго. Шевченко також за допомогою Майнль Банку вивів з Терри 40 мільйонів доларів. За такою ж схемою з порукою, офшором та кредитом.

Які можуть бути пояснення, чому дві пов'язаних між собою особи за використання ідентичних схематозів у банках, власниками яких вони були, мають такі різні нагороди?

Один голова НБУ, а другий (майже) у міжнародному розшуку? Як так сталося, що одна кримінальна справа українських правоохоронців вже розглядається Інтерполом, а у іншій такій же справі немає навіть підозр?

Пояснюю.

Справа у тому, що чинний виконуючий обов'язки голови ДБР Олексій Сухачов давній друг чинного голови НБУ Кирила Шевченка. Саме за вказівками Шевченка Сухачов відкриває справи проти тих працівників НБУ, які не догодили Кирилу Шевченку. Або відмовлялися звільнятися. Або відмовляються звільнятися тихо. І саме Сухачов зараз блокує розслідування справи по Терра-Банку у ДБР (№ 757/55573/19-к).

Бо цю справу відкрили не щоб розслідувати щось. Як показує нам кейс Жеваго, якщо б мали бажання розслідувати — вже б розслідували та передали запит на розшук до Інтерполу.

Цю справу відкрила інша подруга Кирила Шевченка — чинний Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, коли вона ще була головою ДБР. В рамках цієї справи всі документи Терри було вилучено і більше до них нікого не підпускали.

Зараз Ірина Венедиктова на посаді генпрокурора допомагає в.о. голови ДБР Сухачову блокувати розслідування по Кирилу Шевченку та його посіпакам у Терра Банку. Бо ж прокурорський нагляд він такий.

Мої читачі пам'ятають, що генпрокурора Ірину Венедиктову разом з Кирилом Шевченком та головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером спіймали на спробі купити собі американських лобістів за чорний кеш через підставну ГО. Спроба зірвалась бо ці ідіоти не знали, що лобісти у США повинні звітувати про всі контракти публічно.

Коли ви питаєте де посадки або Зеленський питає, чому ми досі не в НАТО — ось вам відповідь. Головний слідчий орган, головний наглядовий орган та головний регулятор у країні очолюють три танкіста, трі вєсьолих друга, екіпаж машини боєвой. Вони разом покривають один одного та в абсолютно ідентичних ситуаціях доганяють одних та не помічають інших, а особливо не помічають своїх.

То ж, я вважаю, що і пану Жеваго, скоріш за все, нічого не загрожує.

Ще домовиться.

Кирило Шевченко ж домовився.

Anton Shvets, член Політради Демократичної Сокири

Tags: Кирил-банкир, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments