Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Наші очільники вирішили активізувати співпрацю з Китаєм

В принципі, важко очікувати від дурних людей розумних рішень. Але конкретно це — максимально паскудне. На це є низка причин.

Причина перша. Співпраця з Китаєм неефективна, що власне доводить будь-який досвід інших країн. Якщо китайці співпрацюють у наукоємних галузях, вони просто забирають технології. Якщо китайці будують інфраструкні проекти, вони будують іх під власні ж кредити руками власних же працівників.

Щодо дотримання Китаєм угод — нагадаю, ще за Кучми китайці купили в нас недобудований авіаносець начебто під парк розваг. Цей «парк розваг» вже в строю у їхньому бойовому флоті.

Причина друга. Єдина перевага співпраці з Китаєм — на відміну від Заходу, Китай не лякає (а інколи навіть приваблює) корупція в країні. Якщо хтось пішов на зближення з Китаєм, це сигнальчик.

Причина третя. Співпраця з КНР дуже дратує Сполучені Штати, нашого головного західного партнера.

Причина четверта. Україна намагається апелювати до міжнародного права, цінностей та просто чесності західних партнерів. Це дуже важко зробити, якщо йдеш на інтенсифікацію співробітництва з державою, що прямо зараз чинить дещо, небезпечно наближене до геноциду (уйгурів) та придушення демократичних виступів (в Гонконзі).

Тут вже або-або. Або в нас ріалполітік — але і по відношенню до нас ріалполітік та джастбізнес, або ми на стороні добра і вимагаємо відповідного ставлення.

Провладні спікери будуть вам брехати, що це така «багатовекторність». На це я скажу: багатовекторна політика хороша тільки тоді, коли для партнерів ти незамінний. Коли плюнути на тебе вони не можуть, бо ти для них занадто цінний. А коли ти сам потребуєш допомоги, але при цьому кривляєшся, мовляв, не люблять на Заході, піду на Схід — якщо когось давній досвід Кучми нічому не навчив, можете подивитися на свіжий досвід Лукашенка. Завершується це тим, що тебе деруть з обох боків.

Втім, наша влада — самовпевнені ідіоти. А це означає, що вони наступлять на всі граблі, які є в домі.
І не раз.

Victor Tregubov, член Політради Демократичної Сокири

Tags: Арахамия, ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments