Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Чи мають українці право на життя без болю?

Так. Відсутні ліки — це тортури.

Але колишній очільник Міністерства охорони здоров'я був проти. Українці мають страждати — жити з болем і з ним же помирати. Бо ексміністерство «охорони» здоров'я ухилялось виконувати міжнародні зобов'язання.

Річ у тім, що ще наприкінці 2020 року весь світ визнав, що канабіс — це ліки. Позачергова сесія Комісії ООН з наркотичних засобів вилучила канабіс зі списку найбільш небезпечних наркотичних засобів, які не мають медичного застосування. Тепер канабіс офіційно рослина, яку можна ефективно використовувати в медицині під контролем держави.

Але тільки не в України.

Українська влада повинна була врахувати цю епохальну зміну й відкоригувати законодавство. Бо міжнародні договори є частиною національного законодавства України. Про це чорним по білому написано в Конституції України. Втім, про Конституцію в нас згадують лише один день на рік, і той нещодавно минув.

Канабіс та смола канабісу у нас все ще в переліку «особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено».
У четвер, 8 липня, активісти зберуться, щоб виправити це. Ціль — Міністерство охорони здоров'я — орган, який повинен ініціювати зміни до законодавства, інакше про яку охорону здоров'я йдеться?

Вимога максимально чітка та проста. Беремо постанову Кабміну від 6 травня 2000 року №770, яка має назву «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів». У цій постанові треба зробити одну невеличку зміну — виключити канабіс з таблиці «особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких ЗАБОРОНЕНО» і додати до таблиці «наркотичні засоби, обіг яких ОБМЕЖЕНО».

Все. Це найлегше та найпростіше, що може зробити влада для початку довгого процесу узаконення ліків на основі канабісу. Але влада цього уникала.

От через це активісти громадських організацій «Українські студенти за Свободу», «Медичний контроль», «Ветерани за медичний канабіс» та, звісно, ми й збираємось під МОЗ. Будемо робити розголос та вимагати свого.

8 липня, 12:00
Київ, вул. Грушевського, 7

Міністерство охорони здоров'я

Ваша Партія

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 67 comments

Recent Posts from This Journal