Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Про футболістів і мову

Проблема не в тому, що футболісти збірної розмовляють російською. Проблема не в тому, що Alyona Alyona фітує з росіянами.

Проблема в тому, що суспільство ліпить із них кумирів не в музиці чи в спорті, а загалом. Зараз ця ситуація у всьому світі, але в Україні є ще одна небезпечна забавка - приміряти на людей, які добилися чогось в конкретній галузі, роль керівників держави.

Поняття "авторитету" у нас чомусь всеохоплююче і передбачає необмежену довіру в усіх питаннях. Хоча по правді, просто краще спитати з Довбика, як він добився такої фізухи, Ярмоленка - як він навчився такому баченню поля, а Альону - як писати такі даблрайми і як підбирати такі жирні біти. Все. Ці люди більше нічим нікому не зобов'язані, і цілком допустимо, що видатний спортсмен слухає кал замість музики, бо йому так окей. Або підтримує Шарія. Так і запишемо "спортсмен видатний, а з розумовими здібностями не пощастило". (ib: це в 90% випадків так)

Інше діло, коли спортсмен іде в політику. Тоді з нього слід питати як з політика, стараючись не змішувати ці поняття. Приклад - той же Андрій Шевченко, політик-посміховисько на одні вибори, але геніальність його як спортсмена і успіх як молодого тренера нікуди не сховаєш. Коли ж артист або спортсмен приміряє на себе роль лідера суспільної думки, чи як тепер модно казати, інфлюенсера, то з нього треба питати як з інфлюенсера. Тому як тільки хтось зі співаків щось каже про "політіков, коториє хотят нас рассоріть" і про "адіннарот", йому слід м'яко пояснити, щоб не пхав носа у те, в чому не розуміється.

Якщо ж спортсмен добивається успіху в спорті і при цьому знімає всраті відео для тіктоку - підтримайте його спортивні досягнення і посмійтеся над ним як над користувачем соцмереж.

Якщо артист виводить україномовну пісню в топи, при цьому не підтримуючи вашого кандидата в президенти - додайте його в плейліст, але не дослухайтеся на виборах.

Якщо мінометник перетворює взвод кацпів в суміш грунту і м'яса, наспівуючи "Владімірскій централ" - не заважайте йому, а просто культурно поцікавтеся, чого не вистачає на ВОПі.

І навпаки - якщо ви бачите людину, далеку від політики в тій чи іншій партії - поцікавтеся у людини (та і у партії), що вона там робить, які її компетенції як політика і навіщо їй все це. Так, навіть якщо це волонтер Притула, патріоти Вакарчук та Федина. Так, і Забродського це теж стосується.

Тому що на даний момент влада України представляє собою якраз апогей апофеозу ідеї "Що, якщо ми віддамо владу людям, які добивалися успіху в усіх сферах крім економіки, права, та керування державою?". Тому що монобільшість і президент у нас якраз із цієї опери цілком і повністю.

Marian Slabinoha

Tags: Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments

Recent Posts from This Journal