Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

День Конституції

Що таке по суті Конституція? Це документ, який закріплює основні права й свободи, державний устрій, має вищу юридичну силу над усіма іншими документами та має верховенство на всій території держави. Просто кажучи, це головний документ держави, апологет її стабільності.

Невипадково Президента часто називають гарантом Конституції, прямо вказуючи на те, що одна з головних функцій і змістів цієї посади — забезпечувати функціонування тієї самої Конституції, захищати її (функція гаранта закріплена в ст. 102). Президент захищає громадян держави та захищає Конституцію — як щось незмінне, надійне, стабільне.

Сьогодні День Конституції України. І нам здається, що називати цей день святом дещо наївно. Адже непорозуміння, що посіло з волі більшості пост гаранта, не тільки не забезпечує своїм громадянам захищеність, воно ще й своїми власними руками демонстративно кладе на головний документ країни болт, нівелюючи сам сенс існування Конституції.Вже в день інавгурації антигарант розпускає Раду, не маючи на це конституційного права.

Антигарант порушує закріплений в Конституції термін підписання законопроєктів у 15 днів, і ні підписує, ні ветує 3 законопроєкти, які дісталися йому від Порошенка (№ 0975, № 0976, № 0977): затягує час до виборів нового парламенту, в результаті зробивши підписання цих законопроєктів неможливим. В цілому з порушенням с. 94 Конституції антигарант підписав 13 % законів.

Восени 2019-го антигарант вніс до Верховної Ради законопроєкт 1016, в якому пропонував створити нові посади уповноважених Верховної Ради. КСУ зазначив, що він порушує ст. 157 Конституції й може призвести до порушення та обмеження прав и свобод людини й громадянина.

Антигарант направо й наліво роздає доручення своїм посіпакам, порушуючи ст. 106. Висловлювання на кшталт «подзвоню Баканову з приводу цього чорта», втручання в місцеву владу та незаконне скасування Указів свого попередника є кричущим перевищенням повноважень Президента.

У грудні 2020-го антигарант усуває главу КСУ Тупицького. Звичайно, Тупицький той ще діяч, але не можна просто вигнати розбійника, порушивши 8 (!) статей Конституції, тому що тобі цього хочеться й ти Президент.

На початку 2021-го антигарант ініціює та підписує закон про референдум, де прописана можливість виносити на референдум питання зміни території України, що прямо суперечить Конституції.

Зовсім недавно, намагаючись врятувати падаючі у прірву рейтинги, антигарант озвучує підвищення зарплати лікарям і навіть підписує про це Указ. Але, згідно з Конституцією, Президент не призначає зарплати, і ця заява відверто популістська (втім, як і вся самодіяльність антигаранта).

Це далеко не повний перелік ігнорування антигарантом Конституції України, яке почалося з першого дня його перебування на посаді президента й триває постійно та систематично донині. Тому сьогодні у нас немає урочистих слів і привітань.

День Конституції, кажете? Поки крісло гаранта займає клоун, який не знає ні законів, ні відповідальності та навіть може в інтерв'ю фактично зізнатись у держзраді, забезпечити виконання Конституції та захищати її та громадян нема кому. Немає в нас гаранта, і Конституція перетворюється на непотрібний владі документ, заради якого можна хіба що відосік записати в додатковий червневий вихідний.

Демократична Сокира - Дніпро

Tags: ДемСокира, Зеленский, Политика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments