Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Англичанка надменно гадит

Есмінець Королівських ВМС HMS Defender мав конкретне завдання під час проходу Чорним морем. Про це у коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів екскомандувач Збройних сил США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес.

«Отже, насамперед, це означає три речі. По-перше, ракетний есмінець Defender мав конкретне завдання. Здійснити, те що у військово-морських силах називають мирним проходом через води Криму. Це був спланований прохід. Такі ж проходи здійснють ВМС США або Королівський флот, або військово-морські сили будь-яких інших країн. Такі ж операцій з вільного судноплавства США, приміром, проводять у Південно-Китайському морі. Перед такими проходами плануються і моделюються різні ситуації, які можуть виникнути на морі», – зазначив Годжес.

Він наголосив, що подібні проходи мають свої цілі і завдання.

«Отже, це була дуже добре спланована операція Королівського флоту і ракетного есмінця Defender. Я вітаю їх з тим, наскільки професійно їм все вдалося. Це по-перше. По-друге, росіяни, звичайно, й надалі стверджуватимуть, що вони зупинили потенційного загарбника чи порушника. Але, звісно, вони цього не робили. Реакція росіян демонструє, наскільки слабкі їхні позиції. Якби вони були відповідальним, стабільним, передбачуваним і глобальним партнером і, дійсно, дотримувалися міжнародного права, вони могли б ним скористатися. Вони могли б заявити про порушення, а не стверджувати, що вони стріляли зі зброї та кидали бомби. Тому це була обурлива і не потрібна відповідь. Отже, до всіх слів росіяни нульова довіра», – сказав екскомандувач Збройних сил США в Європі.

Він додав, що це також важливо з точки зору застосування міжнародного права.

«Королівський флот і міністерство оборони Великої Британії, заявили, що корабель здійснив мирний прохід через територіальні води України. Це дуже важливо. Адже ніхто у світі не визнає незаконних претензій Росії на Крим, окрім, можливо, Венесуели та ще кількох інших країн-ізгоїв. Це демонструє міжнародні закон.

Мирний прохід – визнана у всьому світі морська юридична процедура. І звичайно, це показує, що заява та дії Росії є незаконними, що анексія Криму є незаконною, і що це води, які належать Україні.

Тож Королівський флот наголосив на цьому, висловив свою точку зору та продемонстрував, що претензії Росії є незаконними», – заявив Годжес.

Він також висловив сподівання, що «Берлін, Париж та Брюссель теж проявлятимуть таку ж рішучість, як капітан та екіпаж ракетного есмінця» Королівських ВМС Британії.

---
Королівський військово-морський флот Великої Британії має намір продовжити мирні переходи територіальними водами України – про це британський міністр оборони Бен Воллес заявив виданню The Times, коментуючи інцидент російських військових із есмінцем HMS Defender поблизу окупованого Криму 23 червня.

«Королівський флот завжди дотримуватиметься міжнародного морського права і йому не будуть перешкоджати в мирному переході», – сказав Воллес.

Видання також наводить слова прем’єр-міністра Сполученого королівства Бориса Джонсона, який зазначив, що вважає перехід поблизу Криму «цілком доречним», і нагадав, що Велика Британія, як і більшість Європейський союз та Сполучені Штати, не визнає окупації Криму Росією.

via Максим Голубев

Tags: Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Йому можна, вам ні

  Інколи я гуглю, що трапилося із винуватцями тих чи інших резонансних злочинів. Десь місяць-два тому скажений антивакс в Маріуполі розніс сокирою…

 • В лоскуты

  (c) Фил

 • Этот смех у нас властью зовётся

  Дмитрий Земляной: Поясняю за Чауса. Чаус — это угольно-черный черт, на котором негде клейма ставить. Это судья, который засуживал автомайдан. Он…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 64 comments

Recent Posts from This Journal

 • Йому можна, вам ні

  Інколи я гуглю, що трапилося із винуватцями тих чи інших резонансних злочинів. Десь місяць-два тому скажений антивакс в Маріуполі розніс сокирою…

 • В лоскуты

  (c) Фил

 • Этот смех у нас властью зовётся

  Дмитрий Земляной: Поясняю за Чауса. Чаус — это угольно-черный черт, на котором негде клейма ставить. Это судья, который засуживал автомайдан. Он…