Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Що до Фірташа, санкцій РНБО, СБУ та американських конгресменів

Розширенний варіант моєї промови на сьогоднішній акції Демократичної Сокири під СБУ.

Днями чотири американських конгресмена опублікували відкритий лист стосовно Фірташа. У цьому листі конгресмени вказали своє аргументоване припущення, що Дмитро Фірташ завдяки своїм грошам та зв'язкам зумів корумпувати правоохоронну систему Австріії за для того аби уникнути екстрадиції до Сполучених Штатів. Конгресмени вимогали від американської влади активніше діяти та вимагати екстрадиції Фірташа, бо на Австрію немає надії.

Серед авторів відкритого листа є Марсі Каптур - конгресменка яка, серед інших, відкликнулася на дії Демократичної Сокири під час роз'яснювальної кампанії що до дій Коломойського у США. Вона взагалі дуже уважно стежить за нашим регіоном і є співавторкою законопроекту про санкції проти Росії (To impose sanctions with respect to the Russian Federation, to provide additional assistance to Ukraine, and for other purposes H.R.5859).

У когось є сумніви що Фірташ зміг корумпувати не тільки австрійських правоохоронців, а й українських?

Австрія попри весь її корупційний шлейф все ж є правовою країною та членом ЄС. Корупція в цій країні, на відміну від нашої країни, не є системною.

Але і там Фірташ зміг.

Звісно що голова СБУ Баканов, який був на дні народження Суркіса, не сприймає Фірташа як злочинця, а сприймає його як авторитетного дядю з яким потрібно домовлятися.

Тому СБУ не помічає дій Фірташа у газовій сфері. Бо Фірташ це не проблема, це можливість для Вані Баканова.
Фанати нинішньої влади можуть сказати, що СБУ тупо немає повноважень, але ж є санкції против Фірташа - ті що їх ввів у дію РНБО Данилова.

Але я хочу спитати дещо.

Санкції було накладено у п'ятницю. На даний момент немає ніякої інформації що до наповнення цих санкцій. Що саме під санкціями, що з облгазами, чи підпали під санкції структури Фірташа у газовій сфері?

Бо якщо облгази під санкціями, то кожен громадянин України який платить за розподіл та транспорт газу порушує санкційний режим та має понести відповідальність. Нафтогаз та ОГТСУ не можуть не мати відносин з Фірташем і також порушують рішення РНБО. Нагадаю, що підприємство Фірташа "ЙЕ енергія" є на даний момент єдиним отримувачем газу за фіксованною оптовою ціною від Нафтогазу(тобто Нафтогаз фактично дотує річний тариф для структур Фірташа).

Доречі це рішення було прийнято до призначення Юрія Вітренка, але йому ж тепер якось з цим жити і він повинен щось робити, але ніхто не зає що, бо не зрозуміло які санкції діють.

Але РНБО та влада нічого не розповідають.

Санкції якби є, але їх насправді немає. Бо бізнес Фірташа працює і ми не бачимо націоналізації облгазів за борги. Навпаки ці борги Фірташу монокоаліція намагається понять і прастіть.

Це не виглядає як санкції, а виглядає як "обгрунтоване припущення" що Фірташ корумпував не тільки українську правоохоронну систему (це було, визнаю, не складно та навіть не дорого), а й корумпував найвищу владу в Україні. Бо головою РНБО є Президент Зеленський.

Так що по СБУ та по санкціям, посони?

Anton Shvets

Tags: ДемСокира, Политика, Фирташ, Экономика
Subscribe

 • МВФ: зло чи добро?

  Чи є хоч хтось, кому допоміг міжнародний валютний фонд? Кому МВФ не допоміг і по яким причинам? Щоразу, як ми пишемо щось про МВФ, обов'язково…

 • Нещодавно дізнався про неймовірний проект NASA

  Побудова чи не найбільшого телескопа в історії людства. Принаймі на найближчі сотні років. Звичайно - в космосі, не на Землі. Шок #1. Замість…

 • На некоторых моих соседей похожи

  В Австралии существует вид жуков, которому угрожает исчезновение, потому что самцы предпочитают заниматься сексом с пивными бутылками, а не с…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments