Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вітренко незаконно займає свою посаду

Андрій Єрмак захопив Нафтогаз та поставив туди контрольованого Вітренка. Ми пообіцяли цим двом війну. І вони її отримали.

Завдяки нашій із вами роботі Юрій Вітренко опинився за крок до звільнення з Нафтогазу. Розглянувши заяву від Ради громадського контролю НАБУ та провівши ретельні перевірки, Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК винесло припис, який чітко говорить, що його призначення на позицію глави Нафтогазу було незаконним.

Від сьогодні, Наглядова Рада Нафтогазу повинна буде (на основі вимог припису НАЗК) відсторонити Юрія Вітренка від виконання обов’язків глави Нафтогазу. Тому що він там незаконно й тепер будь-який його підпис можна буде оскаржити в суді.

Ні без вашої підтримки, ні без ваших голосів за наших представників у Раді громадського контролю НАБУ, цього б не було — Єрмак та Вітренко не мали б жодних проблем. Але тепер вони в них є.

Як це було?

28 квітня Кабінет Міністрів України на закритому засіданні заслухав звіт про діяльність Нафтогазу і визнав його незадовільним. Далі йде рішення відправити наглядову раду у відставку. Після цього, Кабмін переймає на себе право призначати менеджмент у компанії і звільняє колишнього Андрія Коболєва. Замість нього ставлять єрмаківського Юрія Вітренка. Одразу після призначення Вітренко повертає наглядову раду, яку звільнити буквально 5 хвилин тому.

У всьому цьому нікчемному цирку, реформатори з Офісу Президента не врахували один нюанс — Юрій Вітренко, на посаді в. о. міністра енергетики впливав на операційну діяльність компанії Нафтогаз, а значить, НЕ МОЖЕ займати в ній керуючу посаду, протягом 1 року після звільнення. Про це йдеться в ст. 26 Закону України «Про запобігання корупції».

5 травня Рада громадського контролю НАБУ відправила звернення до НАЗК щодо проведення перевірок на наявність конфлікту інтересів під час призначення Юрія Вітренка на посаду із проханням розслідувати цей факт. Через тиждень, навздогін, ми відправили й купу кабмінівських документів, які ЧІТКО ДОВОДЯТЬ ФАКТ того, що Юрій Вітренко впливав на операційну діяльність Нафтогазу, а значить у нього конфлікт інтересів, а значить, він не може бути очільником Нафтогазу ще, як мінімум, рік.

Власне, сьогодні це підтвердили в НАЗК. З чим я і вітаю цей орган. Нарешті реформи почали працювати. Ми побачили, що влада не може просто так узяти й поставити свою людину на чолі величезної державної компанії, яка буде слухняно виконувати всі забаганки Єрмака. І за це ми дякуємо НАЗК.

Що далі? Тут є два аспекти.

1. Повноваження. Повноваження Вітренка мають закінчитися прямо сьогодні. Наглядова рада, беручи до уваги документ НАЗК має просто усунути Юрія Вітренка від займаної посади і все. Керувати компанією (тимчасово) буде в.о. (один із членів правління).

2. Контракт (гроші). Контракт Юрій Юрійович укладав із Кабміном, а значить Кабміну його розривати. У принципі НАЗК уже звернулося до кабміну з коментарем «у вас тут людина призначена незаконно, розривайте з ним контракт, сенс йому гроші платити».

Після того як Юрій Юрійович забере всі речі з кабінету, Наглядова рада Нафтогазу оголосить конкурс, щоби знайти йому заміну. І буде обирати керівника, а не слухняну ляльку з Офісу президента.

Хочу подякувати своїм колегам із РГК НАБУ, які зробили цю новину можливою. Але ще більше хочу подякувати вам. Ви повірили в мене та моїх колег і віддали за нас свої голоси. Як бачите, зовсім недарма. Спасибі, далі буде.

Mark Savchuk, голова РГК НАБУ

За нами немає олігарха. Саме тому ми воюємо проти найбільших та найнебезпечніших. Підтримайте нас гривнею і ми продовжимо в тому ж дусі.


Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

 • В нашого віслюка новий левел

  Подзвонив Трампу - пизда Трампу. Захотів в рейтинг "Дуінг бізнес" - пизда рейтингу.

 • Суд закрив справу проти автора графіті «Зеля х*йло»

  У зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Поліцейський, який складав протокол, засвідчив, що "підставою відкриття справи було розпорядження…

 • Сядуть усі

  Влітку ми подали заяву щодо зливу операції вагнерівців. До Державного Бюро Розслідувань. Де чітко зазначили, що Зеленський злив операцію із затримки…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments