Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Поки що не бачу, чому радіти

Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками одноденного брюссельського саміту альянсу. Згідно з документом, альянс висловив відданість власному рішенню, ухваленому на саміті 2008 року в Бухаресті, коли було сказано, що Україна стане членом НАТО і що Україна отримає План дій щодо членства, щоб стати частиною НАТО.

«Ми підтверджуємо всі складові того рішення, так само як і подальші рішення, в тому числі щодо того, що кожного партнера будуть оцінювати, базуючись на його власних якостях. Ми рішуче підтримуємо право України обирати власне майбутнє та курс зовнішньої політики без зовнішнього втручання», – йдеться в повідомленні. «Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети – впровадження принципів і стандартів НАТО».

Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші «широкомасштабні, стійкі та незворотні реформи», як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба «поваги до меншин», яку послідовно висуває Угорщина, яка впродовж декількох років намагається блокувати просування України до НАТО через питання освіти для громадян України угорського походження. Втім, у даному рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.

джерело

Я бачу натяк на те, що з 2008 року майже нічого не змінилось. Нас вже тоді запрошували в НАТО, але вимагали провести реформи і пройти через ПДЧ. Нас і зараз запрошують в НАТО, але вимагають спершу таки провести реформи і пройти через ПДЧ.

Ті ж самі тези повторює Байден:Чувакам, які вже два роки брешуть про те, як Зеленський переміг топ-корупцію, прямим текстом кажуть - У ВАС КОРУПЦІЯ. І те ж саме каже МВФ, і прикладає перелік галузей, де треба викорінити корупцію, повернути корпоративну реформу, прибрати держрегулювання, тощо.

Реформи + ПДЧ - це шлях на 10-15 років за найбільш оптимістичними оцінками. Ми почали його при Порошенко - навіть його вороги визнають, що армія була дуже сильно реформована, а шлях до НАТО був закріплений в Конституції. За останні два роки ми вже просрали частину цих реформ, і скандал з рефомою харчування - це лише верхівка айсбергу. Куди ми будемо рухатись далі, назад чи вперед?

Я нагадаю, що в 2008 році просування України до НАТО обговорювалось не менш активно, але тоді Тимошенко відмовилась від ПДЧ, щоб не дражнити Путіна, з яким вона підписала сумновідомий контракт на постачанння газу.

В 2021 році країну очолює агент Кремля Єрмак, який теж не хоче дражнити Путіна і підкидує янелоху ідеї про референдуми.

То що змінилось?

Я бачу лише один позитивний момент: завдяки цьому комюніке Зеленському буде складніше маніпулювати думкою "От бачите, в НАТО нас не чекають!".

Але він що небудь придумає, я в нього вірю.Tags: Зеленский, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

Recent Posts from This Journal