Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Суд у справі МН17. Вперше озвучені покази свідків пуску ракети

На суді в Нідерландах у справі про МН17, збитого в небі над Донбасом у 2014 році, вперше озвучені покази очевидців того, що слідство вважає пуском ракети зенітно-ракетного комплексу "Бук" у бік лайнера.

Свідків допитували як представники Міжнародної слідчої групи (JIT), так і слідчий суддя. Загалом 20 свідків заявили, що бачили у небі слід від пуску якоїсь ракети. 12 з них також чули гуркіт чи вибух, що передували появі у небі цього сліду. Із цих 12 вісім безпосередньо бачили або чули політ ракети в небі.

Відповідаючи на запитання про можливе місце пуску ракети, більшість опитаних свідків вказали напрям лівіше від населеного пункту Сніжне (у липні 2014 року, як і зараз, цей населений пункт перебуває під контролем сил самопроголошеної "Донецької народної республіки").

Дехто з очевидців вказував більш точну локацію - місце неподалік від Савур-Могили або ж село Первомайське.

Ці заяви збігаються із розрахунками бельгійських експертів і висновком слідства про те, що Boeing збили ракетою, що випустили з поля поблизу села Первомайське в районі Сніжного.

При цьому 11 свідків, які чули запуск ракети, заявили, що того ж дня самі бачили ЗРК "Бук" або чули про те, що він перебуває у цій місцевості. Троє свідків твердять, що були безпосередньо у місці запуску ракети.

Як раніше пояснювали ВВС слідчі JIT, їхнім завданням є встановити та притягти до відповідальності людей, які причетні до загибелі літака, - від екіпажу "Бука" до тих, хто віддавав накази цьому ракетному комплексу відправитися на завдання 17 липня 2014 року.

Особливу увагу в суді приділили показам свідка Х48.

Він повідомив, що 17 липня 2014 року, незадовго до падіння Boeing (близько 16:20 за місцевим часом), він перебував на блокпосту у села Первомайське.

Він бачив, як повз нього проїздить військова машина із зеленими ракетами, яка потім поїхала у бік поля та сховалася за деревами.

Згодом свідок почув гуркіт, потім свист і побачив, як в небі з'явився білий слід, що йшов у бік міста Торез (судячи із даних радарів та "чорних скриньок", саме в тому напрямку на той момент був МН17).

За мить в небі стався вибух, а потім свідок побачив, як із хмар на землю падають уламки літака.

Невдовзі після цього свідок Х48 побачив, як військова машина рухається у зворотному напрямку, при цьому одна з ракет на верхній частині машини була відсутня. А частина поля, з якого приїхала установка, горить.

У суді представили технічні характеристики ЗРК "Бук" і дані про те, що після пуску ракети на місці стоянки комплексу утворюється хмара газів, а також може виникнути пожежа (якщо, наприклад, цьому сприяє наявність сухої трави).

Ракета "Бука" залишає у повітрі інверсійний слід, який можна бачити ще кілька хвилин. Момент запуску ракети супроводжується звуком гучного удару, оскільки ракета долає звуковий бар'єр. Цей звук, згідно із документацією та проведеними дослідами, можна чути на відстані приблизно п'яти кілометрів впродовж 20 секунд.

Щоб оцінити надійність показів цього свідка, слідчий суддя вивчив дані його телефонного білінгу.

З'ясувалося, що 17 липня він дійсно перебував у тому районі, про який каже.

Суд у справі про збиття літака Boeing 777 триває у Нідерландах від березня 2020 року.

В причетності до загибелі літака і смерті 298 людей звинувачують трьох громадян Росії та одного громадянина України.

У листопаді 2020 року суд заявив, що єдиною версією загибелі Boeing, яку розглядатимуть на засіданнях, буде ураження ракетою зенітно-ракетної установки "Бук", що прибула з території Росії.

Альтернативні сценарії падіння літака, зокрема і варіанти із атакою військовим літаком та пуску ракети українським "Буком" також були розглянуті під час засідань. Але суд вирішив, що прокуратурі вдалося зібрати достатню кількість доказів того, що усі альтернативні версії є помилковими.

BBC

Tags: Путлер
Subscribe

 • Такая деолигархизация, аж обои отклеиваются

  А что так можно? Беня с арахамией, гордон и левочкин)) Позавчера на футболе. Киев. Гордон так накидывает постоянно на кремль, что заслужил…

 • Сядуть усі

  Влітку ми подали заяву щодо зливу операції вагнерівців. До Державного Бюро Розслідувань. Де чітко зазначили, що Зеленський злив операцію із затримки…

 • Лайфхак

  Якщо терміново потрібно щось пофарбувати... Julia Kalinichuk

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 33 comments

 • Такая деолигархизация, аж обои отклеиваются

  А что так можно? Беня с арахамией, гордон и левочкин)) Позавчера на футболе. Киев. Гордон так накидывает постоянно на кремль, что заслужил…

 • Сядуть усі

  Влітку ми подали заяву щодо зливу операції вагнерівців. До Державного Бюро Розслідувань. Де чітко зазначили, що Зеленський злив операцію із затримки…

 • Лайфхак

  Якщо терміново потрібно щось пофарбувати... Julia Kalinichuk