Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

У вас проривають труби?

Винуватий не забудовник (у нашому випадку це Київміськбуд) і не ЖЕК. Просто у нас в країні не працюють суди.

Дивна логіка, правда? Зараз я вам поясню дуже коротко, на пальцях.

Майже кожен тиждень в нашому будинку, що був зданий в експлуатацію Київміськбуд у 2015 (лише 6 років тому!), проривають труби. Прориває всюди, супер несподівано, передбачити, на якому поверсі це станеться, неможливо. Вода ллється по поверхах потопом.

Така сама ситуація була в сусідньому будинку в нашому ЖК, який теж будував Київміськбуд. Той будинок десь місяць посидів без води регулярно, не витримав і просто зібрав гроші на заміну стояків. Це десь 700 тисяч грн.

Ми поки що йдемо більш довгим шляхом: збираємо на експертизу, щоб зрозуміти, де саме проблема. І звичайно ж, щоб мати підтвердження, що труби, які ставив КМБ - лайно. Хоча мій чоловік і так, глянувши на ті труби, сказав, що це дешеве лайно: в 25-поверхових будинках таке просто ніколи не ставлять. Бо прориви неминучі.

У нас є примарна надія, що ми зможемо добитися у КМБ компенсацію наших витрат, які ми понесемо, коли замінимо на 25 поверхах всі труби (клас, правда?). Хай це буде хоч через 10 років, але ми цього доб'ємося.

Але чому ми навіть не звертаємося до Київміськбуду? Та тому що - а що вони нам скажуть? Так, ми встановили лайно, вибачте, зараз виправимо, вже біжимо. Звичайно ж ні. Як завжди, нас будуть ганяти по 9 колах пекла, і це закінчиться тим, що ми самі поміняємо труби в будинку. Авжеж.

До чого тут судова реформа?

А до цього: якби у нас неможливо було купити будь-який суд і якби забудовники знали, що з ними будуть судитися покупці квартир, вони б навіть не думали ставити дешеве лайно, і піклувалися б, щоб все було зроблено якісно.

Я вам кажу: у мене тато забудовник в Ризі (Латвія, ЄС), він чудово знає всі ці проблеми і звичайно ж ніколи не поставить хренові труби у великому будинку. Не тому що він такий чесний. А тому що у нього будуть величезні проблеми, купа судових позовів, штрафи та позбавлення ліцензії за таке. І ні, квартири в Ризі не коштують вдвічі дорожче, ніж в Києві. Майже такі ж ціни, як у нас, і так було завжди.

От власне і все про судову реформу, Київміськбуд і проблеми нашого будинку.

П.С. Додам, що ЖЕК/ОСББ теж не поміняють наші труби, бо поки що в тариф не включені капітальні витрати. Але навіть якби були включені - проблема виникла ще тоді, коли забудовник будував наш будинок.

Olena Shkarpova

Tags: Политика, Фейл
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments