Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Стаємо екологічнішими

Верховна Рада прийняла в другому читанні закон, що забороняє використання пакетів з пластику, починаючи з 1 січня 2022 року, щоб скоротити використання тонких пластикових пакетів відповідно до правил, що діють в ЄС. Прощайте, пакети-маєчки!

Автори закону повідомляють, що перехідний період складе 9 місяців і за цей час обіцяють надати нам альтернативні варіанти. Пакети, що залишилися на той час нереалізованими, магазини будуть змушені утилізувати своїм коштом.

Заборона поширюється на:

 • надлегкі пластикові пакети;

 • легкі пластикові пакети товщиною до 50 мкм

 • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети
Тобто це ті безкоштовні пакети, які рулонами висять на стійках в більшості супермаркетів.

Винятком (але тільки до 2023 року) стануть пакети з біорозкладного пластику і пластикові пакети максимальним розміром 225х345х450 мм для м'яса, риби та продуктів з них, а також ряду сипучих продуктів, льоду, для яких такий пакет є первинною упаковкою.

Закон забороняє безкоштовно поширювати пластикові пакети (як це роблять супермаркети). Деякі з них дозволяється продавати, при цьому вартість не може бути нижчою за мінімальну ціну, яку буде встановлювати Кабмін. Торговельні підприємства, які будуть порушувати норми закону, заплатять штраф 1700-3400 грн, повторно - 3400-8500 грн.

♻️ На кожному пластиковому пакеті має бути маркування. При цьому заборонені позначки "біо", "біопакети", "біорозкладні", якщо це не відповідає встановленим вимогам.

У пояснювальній записці до закону наводяться вражаючі цифри: щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час, як в ЄС цей показник - в середньому 90 пакетів. І тільки близько 6% в Україні були спрямовані на переробку.

Потрібно відзначити, що деякі мережі супермаркетів вже перейшли, хоча б частково, на екопакети, виготовлені на основі крохмалю, які повністю розкладаються протягом 12 місяців, і все частіше в магазинах одягу та взуття можна побачити паперові пакети для покупок. А нещодавно в Україні стали виготовляти пакети з опалого листя як недорогу альтернативу паперовій упаковці.

Звичайно, ми всі розуміємо, що платити за такий перехід буде споживач, адже вартість екоупаковки напевно буде включена в ціну товару. Але не все в цьому світі вимірюється грошима, і в якому стані ми залишимо планету нашим дітям і онукам, залежить тільки від нас, як би пафосно це не звучало.

Спікерка з питань екології та енергоефективності "Демократичної сокири" Черкас Татьяна Гаевая

Tags: ДемСокира, Полезное
Subscribe

 • Хм...

 • Шах и мат, Netflix

  Легендарная грузинская шахматистка, пятикратная чемпионка мира Нона Гаприндашвили подала в суд на американскую компанию Netflix из-за популярного…

 • Без спойлерів

  Що потрібно знати перед переглядом Дюни, або після, якщо ви не читали книги? У всесвіту Дюни є дуже струнка та послідовна науково-фантастична…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 60 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Хм...

 • Шах и мат, Netflix

  Легендарная грузинская шахматистка, пятикратная чемпионка мира Нона Гаприндашвили подала в суд на американскую компанию Netflix из-за популярного…

 • Без спойлерів

  Що потрібно знати перед переглядом Дюни, або після, якщо ви не читали книги? У всесвіту Дюни є дуже струнка та послідовна науково-фантастична…