Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Львівський активіст домігся скасування регіональної мови в Харкові

Львівський активіст Святослав Літинський домігся скасування регіональної мови в Харкові. Про рішення Харківського окружного адміністративного суду Святослав Літинський повідомив у вівторок, 25 травня. Раніше активіст уже домігся скасування статусу російської як регіональної у низці українських міст та областей.

«Чотири роки судів, три – судових провадження і це сталося. У Харкові скасовано регіональну мову. Відповідне рішення виніс Харківський окружний адміністративний суд. Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними. Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання і численні рішення судів та врешті подати відповідний позов», – написав активіст на своїй сторінці у Facebook.

Звернення до Харківської міської ради про скасування російської мови як регіональної Святослав Літинський написав у 2018 році. Своєю чергою, Харківська міськрада відповіді на звернення активіста не дала.

«Ми звернулися до суду і виграли дві інстанції. ХМР надала відповідь, що нічого вони скасовувати не будуть. Із відмовою Харківської міськради ми звернулися у прокуратуру, аби та у судовому порядку оскаржила регіональну мову у Харкові. Прокуратура проігнорувала наше звернення і не надала жодної відповіді. Ми звернулися до суду, виграли дві інстанції. Отримали відповідь прокуратури, що вона нічого скасовувати не може, а отже і не буде», – пояснив Святослав Літинський.

Після цього активіст через суд домігся, аби прокуратура подала позов до Харківської міськради з вимогою скасувати регіональну мову в місті. 18 травня суддя Харківського окружного адміністративного суду Анастасія Мороко позов керівника Харківської місцевої прокуратури №1 задовольнила. Таким чином суд визнав протиправним та нечинним рішення ХМР від 28 лютого 2018 року про запровадження регіональної мови в місті.

Зазначимо, що у 2012 році в Україні ухвалили закон «Про засади державної мовної політики», що дозволяв органам місцевого самоврядування надавати певним мовам статус регіональної, якщо кількість носіїв цієї мови становить не менше 10% від усього населення регіону. У 2018 році цей закон визнали неконституційним, тож підстав для функціонування регіональної мови наразі немає.

Раніше Святослав Літинський домігся скасування регіональних мов у Херсоні, Дніпрі, Одесі, Харківській, Донецькій та Одеській областях. Також статус регіональної мови за поданням місцевого депутата скасували й в Запоріжжі.

джерело

Tags: Хорошие новости
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments