Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Чому Михайло Федоров не любить кібербезпеку

Пам’ятаєте, був у нас президент, який цупив шапки і мав дві судимості?

Так от, виявляється у нас чинний віце-прем’єр - також поціновувач блатної романтики: з’явилася інформація, що він був учасником банди Інтернет-шахраїв та розводив людей із зайвою вагою, продаючи їм нібито від імені відомої міжнародної компанії нібито унікальні системи схуднення, які насправді були абсолютно відкритою інформацією у вигляді текстових файлів.

У 2017 році у складі банди Інтернет-шахраїв 26-річний запорізький бовдур Мішаня відповідав за адміністрування шахрайського веб-сайту, контролював оплати від обдурених жертв, а видаляв з Інтернет їхні ж обурені коментарі. Тобто створював ілюзію доброчесності та розводив лохів, і ці цінні вміння знадобилися пізніше на виборах.І знаєте, за що оцей Федоров зараз відповідає в Уряді? Ні за що не здогадаєтеся.

За інтернет-технології та цифровізацію! Тобто досвід шахрайства в Інтернет та практика видалення з мережі скарг обдурених жертв не тільки настільки круто стали у нагоді, що винесли на верхівку політичної влади.

Ось матеріали досудового розслідування.

А ось тут фотографії матеріалів поліцейського розслідування запорізької кіберполіції, які дуже схожі на справжні. Хоча їх справжність треба перевіряти.

Зрозуміло, що рапорти старшого інспектора Романюка можуть виявитися фейком – занадто легко підробити.

Але ж не буде проблемою зацікавленим журналістам все це перевірити, направити запити, зустрітися з оперативниками, які вели цю справу, поговорити з адвокатами, прокурорами, жертвами, авжеж? Особливо з жертвами.

Або просто спитати цифрового віце-прем’єра на інтерв’ю або презентації чергових «перемог» цифровізації: «Чи мали ви, пане міністр, ділові стосунки з громадянами Улеско, Конновою, Стрельцовим, Савраном, Логвиненко, Соколовою та іншими?»

А якщо/коли все це підтвердиться журналістським розслідуванням – а скоріш за все підтвердиться, питання лише чи знайдуться достатньо тверді журналістські яйця – тоді все стане на свої місця і багато моментів стануть зрозумілими.

Стане ясна мотивація Федорова взяти в команду таких самих аферистів, які не будуть заморочуватися щодо законності своїх дій.

Чому б не призначити головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України людинку, яку спіймали на гарячому під час вимагання та отримання хабаря?

Або взяти першим заступником МІнцирку діловара, яких і за минулої влади крутив схематоз – аж гай шумів, і при цьому вислизнув сухий з води після падіння режиму клептократії.

Або призначити в ДП Дія (це держпідприємства, куди заливаються мільйони «на цифровіззацію») виключно Фунтів у керівництві, які підписують все підряд а потім тихенько звільняються, поки влада не змінилася – тобто точно все як у часи януковощей. Адеж схема – працює, і практично ніхто не покараний.

А якщо ти вже став владою, і при цьому вмієш терти коменти, маніпулювати настроями у соцмережах, вирощувати ботоферми, зібрав команду безпринципних аферистів – то вже можна й замутити гіпер-аферу століття з масового стеження за громадянами. З прихованим завданням застосувати цю маніпулятивну систему на наступних виборах. Додаток «Дія» називається, від якого так кайфують зелеботи.

Дія – що додаток, що портал – розроблено не просто всупереч усьому хоча й кривому, але чинному законодавству, але і всупереч здоровому глузду. Без урахування вимог безпеки, із прихованими поліцейськими функціями, але сміливо нав’язаного мільйонам громадян від імені держава Україна.

Додаток постійно глючить, лежить, не відповідає на запити, чим стрімко втрачає підтримку навіть серед найпалкіших Зе-виборців.

На розробку та розвиток цієї афери витрачаються мільйони не тільки бюджетних коштів, але і грошей «західних партнерів», які з цікавістю спостерігають чим закінчиться цей зухвалий експеримент над громадянами України.

І повертаючись до видатної постаті Михайла Федорова.

Розслідуванням афер банди Інтернет-шахраїв займався Запорізький відділ кіберполіції.

І з тих пір Міша ненавидить кібербезпеку. Зі зрозумілих причин.

Як віце-прем’єр-міністр сказати вголос «Я вас ненавиджу та на нуль помножу» - він не може, статус не дозволяє. Але цей меседж в інтерв’ю газеті «Лівий берег» Федоров доніс досить зрозумо: «Я вважаю, що роль кібербезпеки трохи перебільшена»

Ось така у зеленої влади «виважена кадрова політика»: зібрати усіх шахраїв докупи.

А може, так і задумано?

В обох випадках – і у складі шахрайської банди, і у складі уряду – треб робити одне і те саме: переконливо розводити лохів, щоб клієнт сам віддавав гроші (голосував за бубочку).

У перші дні після обрання Зеленського на посаду Президента України, на одному із зібрань він гукнув раніше засудженому за розбій секретарю Бориспільської міськради «Вийди звідси, розбійник», хоча людина була вже покарана за свій злочин.

Чи захоче цього разу Зеленський, який так «не любить бандитів» (С) перевіряти інформацію про свого найближчого соратника?

І чи скаже цього разу Зеленський Федорову «Вийди звідси, розбійник»?

Мабуть навряд чи, у зеленських дія законів проти друзів та посіпак - відміняється.

Переможців, як відомо - не судять.

Воно-то так, але колись переможці все ж спустяться зі свого Олімпу на грішну землю і стануть «такими як всі».

А ми їх тут чекатимемо.

Константин Корсун

P.S. Редизайн портала data.gov.ua стоил 384 тысячи гривен (не бюджетных).

Получателем этих денег стал ФОП Єгоров Артем Леонідович.

Занимательно, что в 2019 году он задонатил почти такую же сумму партии «Слуга Народа». Кроме этого, он является сооснователем ГО «Ліфт трансформація».

Вторым сооснователем этого ГО является Бунзон Богдан Юрійович, бизнес-партнер Миши Федорова (через ТОВ «СММСТУДИО»).

Кроме этого, Богдан является новым владельцем издания bit.ua, которое последнее время (ну теперь мне стало понятно, почему) начало облизывать Минцирк и Тапас.

Например, именно в кавычках «издание» проводит рейтинг «100 Tech Drivers», где по количеству голосов сейчас побеждает Выскуб. Или участвует в «освітніх серіалах» (от слова серить [8]) Минцирка.

А тем временем, обновленный за 400 штук портал третий день лежит.Ярослав Гарагуц

Tags: Политика, Фейспалм
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments