Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Сію вію конопелечки (від 2 до 5 років)

На Росії вже давно є закон, який карає за пропаганду наркотичних речовин. І особливістю цього закону є те, що пропагандою наркотичних речовин, можуть визнати будь-яку річ. Навіть шкарпетки із зображенням листка коноплі. Тобто сісти можуть усі.

Що цікаво, кількість людей із залежністю від того не зменшується і наркотрафік нікуди не зникає.

Зовсім скоро подібний закон може з’явитися і в Україні. Не дивуйтесь, його авторка — Наталія Королевська з кремлівської партії ОПЗЖ, а група підтримки — Арсен Аваков та його потужне міністерство.

Минулого тижня пройшла конференція «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я». Ця конференція вздовж і впоперек — ментівська. Адже організатори — Український Інститут Майбутнього, структура, на яку впливає Арсен Аваков, а серед тих, хто презентували поліцейське бачення були такі люди як Антон Геращенко, відомий заступник Арсена Борисовича та Денис Монастирський, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Окрім того, що на конференції ми могли почути, якою буде українська наркополітика. А вона, скоріш за все, нагадуватиме передові практики такої «демократичної» країни як Росія. Ми також зрозуміли, що Арсен Аваков даватиме «зелене світло» будь-яким, навіть абсолютно божевільним ініціативам. Головне, щоб вони вписувалися в загальне «ментівське» бачення боротьби з наркотиками.

Фактично відразу після конференції Наталія Королевська з ОПЗЖ реєструє законопроєкт 5496 про заборону пропаганди наркотиків, спираючись на дослідження зроблене *барабанний дріб* Українським Інститутом Майбутнього і презентоване на конференції. Неймовірна швидкість реакції та підготовки законопроєкту! Законопроєкт Королевської, передбачає до семи років в’язниці і прекрасно ілюструє реалізацію міліцейських планів щодо наркозалежних та наркополітики.

Якщо дуже спрощено, то у вас будуть великі проблеми, якщо ваш плакат із якогось конопляного маршу визнають пропагандою наркотиків. Хочете розповідати, як канабіс рятує від болю, вам дорога лише в спеціалізовані наукові видання. А хочете у фейсбучику писати — готуйтеся до тюрми. Та що там статті, звичайний мемчик з Ілоном Маском може гарантувати вам захопливі пригоди.

Уважні читачі скажуть, що це ж було вже. Так, було. Минулого року ми з вами разом знесли подібний ментівський законопроєкт № 2784, ідейним натхненником якого був заступник Авакова Олександр Гогілашвілі. Це був репресивний закон, який передбачав примусове лікування наркозалежних у реабілітаційних центрах, а також покарання за пропаганду переваг вживання наркотичних засобів. Фактично, за статтю про лікування канабісом можна було б штрафувати або позбавляти волі на термін від трьох до п’яти років.

Ми вдарили Авакова по руках і про законопроєкт забули. Зараз ми маємо справу з чимось подібним. Просто всю дічь вирішили давати не одним законом, а розкинути в різні. І цю справу доручили вже не депутатам Слуги народу, а Королевській.

У політиці немає випадковостей. І Арсен Аваков чудово це розуміє. Бо, крім антинаркотичної конференції та законопроєкту Королевської, відбулись ще дві важливі події.

Подія 1. Розслідування Слідство.Інфо про те як, реабілітаційні центри викрадають людей. У матеріалі журналістів фігурує заступник Авакова Гогілашвілі та сам Аваков.

Подія 2. МОЗ публікує для громадського обговорення проєкт Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2030 року. Якщо загально, то вона «за все добре, проти всього поганого». Як будуть реалізовувати ніхто не знає. Попередня Стратегія 2019–2020 років, містила ряд компромісів, при цьому в ній були чітко прописані деякі заходи, які могли покращити загальну ситуацію. Аваков активно боровся з її впровадженням, Гогілашвілі остаточно поховав. Тож усе це виглядає як спроба зупинити еволюцію на майже десять років.

Я не знаю, що замислив Аваков. Можливо, його насторожило розслідування і він почав діяти швидше та впененіше. Можливо, вирішив одягнути костюм борця з наркоманією. Бо борцем із терористами, космолотами та табличками він уже побував.

Мене турбує інше. Аваков та Королевська працюють узгоджено. Міліцейські плани щодо наркополітики просуваються все агресивніше, беруться російські закони як приклад, і це жахливо. Їхні плани нам давно відомі.

Перетворити на маргіналів усіх, хто вживав наркотики. Створити для них «вибір без вибору» — або тюрма або примусове лікування в реабілітаційних центрах, пов’язаних із Гогілашвілі. Фінансування цього лікування повісити на платників податків. А всіх активістів заткнути покаранням за пропаганду наркотиків.

І ось ці плани вони почали втілювати.

Друзі, я дуже прошу вас зробити репост. Нам потрібно наробити галасу, аби не дати законопроєкту Королевської жодних шансів. Спочатку Гогілашвілі намагався пропхати подібні речі через депутатів Слуги народу, тепер не гребує проросійськими пішками. Що ж, ми будемо боротися далі.

Дмитро Шамрай, спікер Демократичної Сокири з питань канабіноїдів та наркополітики.

Tags: Аваков, ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments