Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

А скільки загине, якщо ти його таким не назвеш?

Вчора на прес-конференції у Зеленського спитали, чи може він назвати Путіна вбивцею. Зеленський трохи подумав та відмовився. Сказав, що через це завтра на Донбасі можуть убити 100 людей.

Так, Зеленський нікчема, ніхто й не заперечує. Але хочу вам розповісти одну солдатську історію.

Невеликий ВОП на Донбасі. Все, як завжди, лісопосадка перед полем, тонкі дерева, жовта глиниста земля, брудні гільзи втоптані в землю, амбразури перекриті брусом. Група снайперів розміщується недалеко від ВОПу, ставить виносні камери, розміщує триноги, один снайпер сидить на кількох дерев'яних ящиках від цинку й замислено вивчає рельєф місцевості і висоти точок на планшеті Армії ООС.

У цей час до нього трохи боязко підходить мужичок в пікселі. Звичайний мужичок, звичайний піхотинець, який несе службу з незмінним металевим кухлем.

— Працювати будете? — мужичок таки наважується відволікти снайпера, який швидкими рухами пальців то крутив зображення карти, то переключався на відеоролик аерообльоту і явно намагався поєднати в голові ці два зображення для кращого розуміння рельєфу.

— Будем, — коротко каже снайпер, кинувши на мужичка поглядом у якому читалось «а нахріна ми ше сюди приперлись?».
— Ну вони там частенько лазять по посадці... ми їх там бачимо, — знову невпевнено почав мужичок.

— Так, ми знаєм, — вже не відриваючи від планшета очей так само коротко відповів снайпер.

На хвилину в окопі запанувала тиша. Мужичок закурив сигарету, сьорбнув з кухля. Пом'явся трохи і все таки видав те, що його хвилювало найбільше.

— Ну цейво... ви там йобн@те когось… а вони ж тоже не просто так ... ви підете, а ми тут ... прийде зміна, не в курсі... ви підете ... вони візьмуть і когось підстрелять у відповідь ...а вони ж не в курсі … — плутано спробував пояснити своє бачення мужичок, все більше збиваючись від того, що снайпер нарешті відволікся від планшета, і не моргаючи дивився на нього, поки той говорив.

— Все сказав? — запитав снайпер у мужичка.
— Ага.
— Ось що я тобі скажу. Абсолютно неважливо, вб'ємо ми сьогодні тут когось з них чи ні. У будь-якому випадку, якщо у них буде шанс тебе, або пацанів тут завалити, то вони завалять. Так само як і ми їх. Нам не потрібні причини. Нам досить можливості. І їм теж. Вони будуть вбивати вас щоразу, коли буде шанс. І я бачу тільки одну можливість, яка від цього вас захистить.

Мужичок мовчить.

— Ви не повинні показувати голови, щоб вам їх не повідстрелювали снайпери. Треба обладнати цю позицію краще, щоб її було важко роздовбати мінометом, і носити бронежилет хоча б тоді, коли планується якийсь капець.

Мужичок зам'явся. Снайпер сидів перед ним в плейті. Мужичок був без бронежилета.

А снайпер продовжував:

— І ще одне. Моліться, щоб ми сьогодні завалили одного з тих щурів, що гасають по посадці. Вони виповзають ближче до поля біля кущів і ціляться вам в бійниці. І чекають. Там метрів 400. Навіть не дуже досвідчений стрілок голову в амбразурі знесе. Ми їх лежанки на обльоті виявили. Тому молися, щоб ми їх сьогодні відправили в кращий світ, після цього вони тут повзати перестануть. Хочеш, щоб вони тебе не вбили — носи бронежилет. І убий їх першим.

Цю дискусію перервали решта снайперів з групи, які підійшли і стало не до розмов.

Навіщо була ця довга прелюдія? Поясню.

В армії є такий тип бійців, які вірять в принцип «якщо по ним не стріляти, то і вони не будуть». Називають їх по-різному. Сонечки. Заробітчани. Є ще й більш образливі.

Але це реальність нашої армії. Не всі в неї прийшли робити смерть ворогам. Когось і спокійне бродіння на посту і атошна зарплата цілком влаштовує. Набагато гірше інше.

Гірше, коли «сонечко» це Верховний Головнокомандувач, який не вірить у свою армію. Який вважає, що наша армія на 7 році війни не може себе захистити. Який впевнений, що росіяни можуть в будь-який момент у нас безперешкодно вбити 100 людей і цю дурню він говорить на всю країну.

«Їхній бог сильніший, ніж наш, тому сидимо і не провокуємо».

Мені соромно за такого президента. Немає нічого гіршого для нас та кращого для ворога, ніж боягуз, який керує армією.

Serg Marco, спікер Демократичної Сокири з питань війни

Tags: Зеленский, Политика, Путлер
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments