Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Поділ вимагає припинити «сафарі» правоохоронців на мешканців та гостей району

У ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку спецпризначенці побили та три години незаконно утримували Дмитра Бугайчука — музиканта й учасника арт-кластеру на Кирилівській 47Б. Подільська спільнота довкола культурно-мистецьких та розважальних закладів повідомляє, що тиск та напади поліції, «Муніципальної варти» та спецпризначенців стали щоденною реальністю, і вимагає уваги медіа та суспільної підтримки.

Що сталось 18–19 травня?

На виході з арт-кластеру на Кирилівській 47Б Дмитра Бугайчука зупинив батальйон спецпризначенців. Його попросили підійти до машини. На запитання «навіщо» озброєні спецпризначенці відповіли Дмитру ударом в ніс, повалили обличчям на землю, били та душили, притискаючи коліном до калюжі крові, що витекла з його розбитого носа. Дмитро втратив свідомість. Його знайомих, які фіксували події та намагались зупинити побиття, штовхали та оприскували газовими балонами. Серед них — волонтерка ГО з громадянством Німеччини. Правоохоронці не повідомили законних підстав для затримання та застосування сили, не викликали оперативно-слідчу групу та загалом діяли поза законом, а їхні нагрудні камери фіксування «сіли» і були вимкнені. Через це свідки кинули заклик про допомогу до спільнот Подолу, на що до Кирилівської 47 почали сходитися місцеві жителі.  

На запитання подолян щодо причин затримки та насильства правоохоронці озвучували «небезпечний вигляд», «алкогольне сп’яніння», підозру у володінні нібито наркотичними речовинами. При цьому вони не провели експертизу вмісту пакету, знайденого на землі поряд з затриманим, як і не мали доказів, що пакет належав йому. 

«Переймаючись власною безпекою», спецпризначенці викликали сім машин підкріплення. На противагу зібралось близько 50 людей для громадського контролю їхніх дій. Побитого Дмитра «охороняло» до 20 правоохоронців. Очевидці організували стрімінг подій у Facebook, а також зібрали базу фото- та відео подій цієї ночі.

Оперативно-слідчу групу викликали тільки через три години незаконного затримання, коли приїхав адвокат. Тоді ж нарешті склали протокол огляду місця. Є свідчення та візуальні докази, що всі три години спецпризначенці затоптували місце злочину, зокрема калюжу крові потерпілого. Опергрупа не мала при собі необхідних за протоколом засобів для збору доказів — резинові рукавички їм позичив один з активістів, що прибули на підмогу затриманому — але нарешті склала протокол, що дозволило Дмитру з адвокатом поїхати до відділку й написати заяву на дії спецпризначенців.

Поліція Києва у соцмережах повідомляє про відкриття кримінального провадження на Дмитра про незаконне зберігання наркотиків.

Правоохоронець, що побив Дмитра — екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже неодноразово нападав на людей під час виконання службових обов’язків.

Чому це важливо?

Подільська спільнота вже не вперше б’є тривогу щодо незаконних дій правоохоронців. 

Так, 15 травня 2021 року о 21:00 близько 50 озброєних «правоохоронців» вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два концерти — у Closer та Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час. «Правоохоронці» побили й повалили на землю працівників розташованих тут закладів, пошкодили майно, силоміць розігнали відвідувачів вуличного бару 20ft Radio, провели несанкціонований обшук у закладі 2c1b, в якому в той час взагалі не було заходів. Прямі запитання щодо законних підстав своїх дій правоохоронці ігнорували. 

 • До цього працівники поліції та члени «Муніципальної варти» неодноразово вдиралися в закритий на карантин клуб 2c1b, застосовували спецзасоби проти персоналу.

 • У ніч з 5 на 6 грудня 2020-го члени «Муніципальної варти» без підстав вибили двері закритого клубу Otel’, вдерлись у приміщення та почали бити та принижувати двох художників, які обговорювали там свої проєкти. 

 • Ввечері 27 листопада 2020-го 70 міліціянтів зламали ворота і двері закладу Keller Bar, вклали обличчям в підлогу відвідувачів, частину з них били та роздягали. Без складання протоколу обшукали всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки після приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, нікого не затримавши.

 • В бар «Хвильовий» міліціонери приходять та зривають заходи практично щодня. У закладу вже є кілька десятків протоколів та десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25 червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від KyivPride. 
Хоча напади «правоохоронців» зокрема на Нижньоюрківську, 31 тривають вже 6 років, за останній рік щотижнева частота таких відвідин подільських закладів та клубів, а також жорстокість та беззаконність дій стали приводом для активної консолідації подолян. Співробітники культурних закладів, які ставали жертвами силовиків, неодноразово подавали скарги до правоохоронних органів. Однак, насильство над культурною спільнотою не вщухає, і як показують події 18-19 травня, стати його жертвою можна не лише на території закладів дозвілля.

Що далі?

У п’ятницю 21 травня об 11:00 подільська спільнота влаштовує акцію протесту проти міліцейського насилля й тиску на культурне життя Подолу під Подільським управлінням міліції (вул. Хорива, 20). Подоляни стверджують, що перейменування в “поліцію” не змінило міліцейської суті органів, які частіше порушують, ніж захищають права. Спільнота закликає до участі в акції всіх небайдужих, особливо ЗМІ та лідерів думок. Незаконний тиск, ігнорування протоколів та полювання зі зброєю не людей за принципом «підозрілого вигляду» має припинитись.

Основні вимоги акції:

 • Звільнення Голови Подільського управління Національної поліції Василенка Павла.

 • Притягнення до відповідальності правоохоронців, причетних до незаконного рейду 15 травня на Нижньоюрківській, 31.

 • Притягнення до відповідальності Владислава Іоанно, причетного до побиття та незаконного утримання в ніч з 18 на 19 травня Дмитра Бугайчука.

 • Припинення незаконних та неправомірних рейдів на заклади культури, неправомірних обшуків з підкиданням заборонених речовин, безпідставне застосування сили та пошкодження майна подільських закладів.


Tags: Аваков, Пиздец
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 17 comments