Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Величезні бабки рухаються країною

...в мішках, в карманах та батонах. Велика частина цього налу — результат корупції у вищих ешелонах влади.

Міністри, які купують куртки.

Вітренки, які захоплюють Нафтогаз.

Великі науковці Ківи, які ховають свої гроші в деклараціях.

Щоб саджати цих любителів золотих батонів був створений спеціальний орган — НАБУ. І вже три роки поспіль ми стали частиною цієї великої боротьби. Тому тримайте наш звіт. Рік роботи в РГК НАБУ.

Ключові перемоги:

— Через нас НАЗК розпочало перевірку призначення Юрія Вітренка головою правління Нафтогазу. Якщо НАЗК виявить факти порушення при укладанні трудового договору між Вітренком та Нафтогазом, нас чекає суд щодо звільнення Вітренка.

Російські агенти в РГК НАБУ

— Минулого року в РГК пройшли проросійській журналіст Діордіца Назар Русланович, більш відомий як Макс Назаров та власник телеграм-каналу «наглый». НАБУ провело перевірку й з'ясувало, що Діордіца накручував голоси. За це одразу ж на першому засіданні РГК більшістю голосів пана Назара було викинуто з Ради. І вже через кілька місяців Діордіца фігурував у спільному розслідуванні ГО «Антикорупційна сокира» та Міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm як активний учасник російської спецоперації під назвою «Плівки Деркача».

Візит до Львова та неприємності для Фірташа

— Голова РГК НАБУ Марк Савчук зустрівся із представником громадської ради при Управлінні СБУ та директором Львівського відділення НАБУ Тарасом Лопушанським. Марк прозвітував їм про схематози Дмитра Фірташа на ринку газу. Як з'ясувалось далі, це була не просто розмова.

— Буквально через два тижні Служба безпеки України провела обшуки у Львівгазі. Звіт Марка Савчука підштовхнув правоохоронців до рішучіших дій. Вже пізніше з'ясувалось, що найчесніші фірташівські менеджери вимагали хабарі у клієнтів, а за ці гроші фінансували діяльність двох політичних проєктів на Львівщині.

Проблеми для Фірташа

— Ми звернулись до Ради Національної Безпеки та Оборони через схематоз з газом українськими облгазами. Ми вимагали з'ясувати кінцевих бенефіціарів усіх українських облгазів. Крім того попросили запровадити персональні санкції стосовно Дмитра Фірташа та ввести в його компанії тимчасові адміністрації. І це звернення не просто залишилось на папірці. Секретар РНБО доручив нашому прем'єрміністру, провести перевірку всіх облгазів та з'ясувати їхніх кінцевих бенефіціарів. Від звернення до дій пройшло лише кілька тижнів.

— Також ми вирішили взятись за перевірку декларації відомого вам науковця Іллі Киви. З чим і звернулись до НАЗК. Вони навіть встигли напрацювати певні результати, втім через рішення Конституційного Суду про скасування окремих положень закону «Про запобігання корупції», перевірки декларації Киви та інших депутатів припинені. Така сама доля спіткала декларації депутатів Олександра Куницького (Слуга народу) та Суто Мамояна (ОПЗЖ).

І це результати роботи РГК НАБУ тільки за останній рік. Чимало справ ще не доведено до кінця, адже покарання корупціонерів може зайняти роки, а то й десятиліття. Втім, у нас твердий намір довести все до кінця та якомога швидше. Невдовзі нові електронні вибори до РГК НАБУ. Нам знову буде потрібна ваша допомога та підтримка.

А подякувати нам за роботу та стати олігархом Демократичної Сокири можна тут.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments