Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Історична провокація або пазли Русі

Якось моя патріотична подруга сказала: - Добре, я розумію що трипільці це не українці, але ж нашим громадянам треба дати те чим би вони могли пишатись. Тому нехай думають, що трипільці це перші українці і що існувала трипільська цивілізація, яка старша на тисячу років за Єгипет та Шумери.

З походженням Русі схожа історія.


Експансія вікінгів.

Кольорами позначені території розселення вікінгів: Коричневий - VIII ст., Червоний - IX ст., Помаранчевий - X ст., Жовтий - XI ст., Зеленим позначені землі, що піддавалися набігам.

Пазл Перший.

Самим “вкусным” для вікінгів був Константинополь (Візантія, Східна Римська імперія). Це місто можна було дуже смачно пограбувати. (як ні одне з часів грабунку самого Риму)

І до нього із Скандинавії два шляхи.

Короткий, через Русь.

Але багато цим шляхом човнів не проведеш, бо їх необхідно волоком перетягувати в Дніпро. Можна тільки викуп взяти з Цареграда, щит прибити на воротах і все. А по-справжньому пограбувати не виходить, місто захопити не вистачає сил.

Довгий шлях, через Атлантичний океан та Середземне море.

А цим шляхом вже можна провести великий флот. І тут, яка несподіванка, скандинави на шляху до Візантії засновують свої держави, в Англії, у Франції (Нормандію (нормани ж вони)), і навіть в Італії (на Сицилії).
І свої поселення, і в Північній Африці, і в Іспанії. (як цікаво їм після Скандинавії там не було спекотно?)

І ніхто не кремпується, ні французи, ні англійці, ні ісландці, що нормани засновники чи співзасновники їхніх держав.

Чого ж ми так агресивно відкидаємо “норманську” теорію?

Я припускаю виною всьому комплекс меншовартості. Через цей комплекс “нам, як нації обов'язково має бути 5 чи навіть 20 тисяч років.” (с)

Це гіперкомпенсація приниження національної свідомості в колоніальний період нашої історії.

Такий собі психологічний маятник. Від імперського “украинцев как нации не существует”, до “ми найдавніша нація в світі”

Ми відволіклися. І хто ж рятує Другий Рим (Константинополь)?

Рятують венеціанці, розгортається війна Венеції проти норманів на захист Константинополя.

Скандинави відрізують носи венеціанцям, останні в шоці від неґречного з ними поводження. За це вони вимагають компенсації у Візантії, і та надає виключні податкові привілеї. Виникають цілі квартали венеціанців в містах Візантії.

Перед нами розгортається неймовірне панно, пазл подій від захоплення Англії норманами до відкриття Америки, набіги на міста (Гамбург, Лісабон тощо), служба у візантійського імператора, походи на Каспій.
І все це для того, щоб смачно пограбувати Константинополь.

Пазл Другий.
А, що відбувається в цей час у нас? У нас керують скандинавські князі Олег (імя скандинавського походження-Гельґі), Ігорь (Інгвар), Ольга (Хельга). Щоправда син Хельги і Інгвара вже носить слов'янське ім'я Святослав (швидко вони змішувались з місцевим населенням), але вдачу мав чисто варязьку.

Що вони тут роблять? Охороняють, підтримують та забезпечують роботу неймовірно вигідного торгівельного шляху «із варягов в греки» (і ще масу важливих шляхів на перетині яких стоїть Киів).
Ну і так вийшло, між іншим, засновують державу. В цей період це не складно, просто збирай данину (головне не нахабніти як Ігорь-Інгвар)

Так, що таки виходить, що «нормандська» теорія вірна?
- Ні. - заперечує Третій пазл.

Третій пазл.
Інші слов'янські народи започатковують свої держави в тому ж 9 столітті, плюс мінус 100 років. За винятком держав (перше Болгарське царство, держава Само), які були близькі до центрів цивілізації (Рим, Візантія), ці трохи раніше. І, що цікаво державотворчого фактора варягів тут не було.

Тобто виходить, що і без норманів Русь відбулась би, можливо на пів століття, або одне століття пізніше. Або й ні, як полабські та лужицькі слов'яни.

Окрім цього всього, ми ще маємо пазли Візантії (релігія, наука, письмо і т.д.), Хазарії, пазл арабів, які тут торгують, середньовічних держав Західної Європи, та чисельних кочових народів.
Але ми наполегливо твердимо: тільки “автохтонна” теорія.
Давайте нарешті глянемо за межі Русі!

Який же висновок?
Не потрібно боятись, що першу нашу державу заснували нормани. Це аж ніяк нас не принижує. Десятки країн на цій планеті відбулись тільки в 20 столітті.

Потрібно дивитись не в минуле, а думати про те, що держава яку ми маємо повинна нарешті відбутись.

Інакші всі ці суперечки не матимуть ніякого сенсу, тому, що ми в разі програшу будем жити у веселій концепції “трьох братніх народів”.

Далі буде.

Юрій Могильний

Tags: Интересное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 44 comments

Recent Posts from This Journal