Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ось дивіться, яка фігня

В політиці є праві і є ліві. Ці два прості слова часто змінювали свій зміст, але десь з середини ХХ сторіччя розподіл іде за відношенням до ролі держави у економіці та житті громадян. Якщо дуже коротко: ліві вважають, що держава має вирівнювати всі «нерівності», обмежуючи права тих, хто більш багатий/білий/успішний/красивий/гетеросексуальний і так далі. А праві вважають, що держава взагалі не для того, бо держава має контролювати рівні права на старті, а хто там на фініші став багатшим чи більш успішним – той і молодець, можна заздрити.

Інакше кажучи, якщо у змаганнях хтось бігає швидше або стрибає вище за інших, то праві пропонують його нагородити кубком, а ліві – відрізати ноги, щоб всі бігали та стрибали однаково і переможців не було. Розумієте різницю? Думаю, розумієте.

Ось СРСР – це ліва держава, «мєчта всіх мужичків». Одяг у всіх однаковий, авто однакове, будинки однакові, зарплатня однакова. Держава вирішує за тебе майже все: де ти будеш вчитися, де служити, де працювати і де лежати після смерті. Приємним бонусом йдуть номенклатура, державні дачі у головних комуністів (бо ж всі звірі рівні, але деякі рівніші за інших), репресії, голод та ГУЛаг. ГУЛаг – це і є комунізм, сферичний у вакуумі. Однакова їжа, форма, робота та могила.

Японія – це переважно права держава. Працюй – будеш молодець. Не працюй – тоді не заздри тим, хто напрацював. Ось «Тойота»: вона коштує грошей. Зароби – купиш, не зароби – не купиш, вкрадеш її – сядеш. Це якщо дуже примітивно, але сутність зрозуміла.

Отже, зараз у політології (в якій взагалі поділ на лівих та правих вважається застарілим і примітивним) до правих зазвичай відносять всіх, хто за капіталізм (від правих лібералів до монархістів і фашистів), а до лівих – всіх, хто проти капіталізму (від анархістів і комуністів до соціал-демократів). Звичайно, цей поділ іде не по назві партії, а по суті – партія наці-популіста Жиріновського назвається «ліберально-демократичною», хоча звичайно вона ані про лібералізм, ані про демократію. Як і велика кількість тих українських «правих», які не цураються використовувати лівацькі тези про «атнять і падєліть».

Так ось. Всі оці рухи у напрямку регуляції цін на бензин, підвищенню податків для багатих, заборони ринку землі, втручанню держави у внутрішньосімейні стосунки – називається лі-вац-тво, і абсолютно пофіг, чи у вас на руці набита свастика, чи на лацкані піджаку значок «правої партії». Ліві – за те, щоб держава вирішувала за людей, праві – за те, що дорослі люди можуть якось вирішувати самі.

Правий підхід – це про Німеччину, США, Британію, Японію, Сингапур. Лівацтво – це про Венесуелу, Кубу, Північну Корею, СРСР, і тепер про Україну.

Сьогодні – день пам‘яті жертв політичних репресій. Я був з дитиною на Личаківському цвинтарі. Там на рядах хрестів поряд одне й те ж слово: «респресований», «репресований», «репресована», «репресований».

І зробили це ліваки. Ті самі, які починали з «атнять і падєліть».

Юрій Гудименко

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Скромнічали на початку

  ...чекали поки колективний Коломойський покушає. Той обгриз нормально, а тепер вже можна і самим прикластися, "дороговізна" вже не лякає, епоху…

 • Взгляд

 • Ничего не поменялось

  Написано в 1906 году, когда впервые в истории, в империи настала свобода печати. Но актуально до сих пор. И даже у нас. Denis Kuklean

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 48 comments

Recent Posts from This Journal

 • Скромнічали на початку

  ...чекали поки колективний Коломойський покушає. Той обгриз нормально, а тепер вже можна і самим прикластися, "дороговізна" вже не лякає, епоху…

 • Взгляд

 • Ничего не поменялось

  Написано в 1906 году, когда впервые в истории, в империи настала свобода печати. Но актуально до сих пор. И даже у нас. Denis Kuklean