Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Щодо 10-25 років в армії

Міністерство оборони планує скасувати короткі контракти військовослужбовців, але ввести десятирічні. Згадує, що військовий - це покликання.

Що я маю сказати з цього приводу, окрім мату.

Так вийшло, що до війни ми підійшли у стані, у якому військовий було саме покликанням. А те й кастою. У війскові не йшли заради кар'єри чи поваги, туди не йшли заради грошей чи компетенцій. Туди йшли або тому, що були дуже романтики, або тому, що не вміли більше нічого, або тому, що батьки були військовими і життя поза межами військового містечка уявлялося як щось неправильне.

Саме тому до війни ми підійшли із армією із мінімільною чисельністю боєздатного особового складу.

Це питання довелося вирішувати спершу добробатами, а потім - мобілізацією. В армію рвонула купа цивільних. Вони не тільки заповнили чисельність, але й привнесли в армію довгу низку професійних компетенцій, яких у військових просто не було або були на рівні "на слабеньку трієчку" - просто тому, що їх цьому не вчили, або вчили дуже кепсько. Від медиків до сисадмінів, від журналістів до операторів сучасних дронів.

Ці люди готові були виділити частину свого життя для порятунку країни.

Такі люди досі є.

Такі люди досі потрібні Збройним Силам.

Такі люди не можуть витратити на військову службу все життя. Бо вони - професіонали.

Але саме цим вони й корисні, в тому числі в ЗСУ. Контракт на півроку було придумано саме заради того, щоб люди могли присвятити військовій справі не усе життя, а лише його частину, саме для таких.

Проблема в тому, що такі люди не вписуються в радянську картину світу, де військові поділялися на кадрових, в яких це справа всього життя, та м'ясо, себто призовників. На активній фазі бойових дій без них було нікуди, а зараз вже наче й можна. Якщо, принаймні, генералітет не збирається воювати.

Ще одна проблема в тому, що такі люди дуже незручні для військового керівництва, зокрема Міноборони. Бо в них немає вбитого у кадрових військових ще у учєбках рефлексу боятися командування. Та й логічно, що не бояться - ним з цим командуванням не роками жити, а півроку. Ці люди не миряться ані зі скотством, ані з совком, ані з корупцією. Вони дуже заважають. Жодної поваги до авторитетів та традицій. Цивіли у військовій формі. Піджаки.

Тож, як піджак, що не має поваги до субординації, можу прокоментувати це чесно: ах ви ж довбані шакали.

Victor Tregubov

Tags: Политика
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments