Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Місяця через два-три буде в Україні

Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) віднесла виявлений в Індії штам коронавірусу до "мутації, що викликає занепокоєння" у світових масштабах.

ВООЗ твердить, що мутація B.1.617 поширюється легше, ніж інші різновиди вірусу, а також потребує ретельнішого вивчення.

За даними ВООЗ, цей варіант коронавірусу вже розповсюдився у понад 30 країнах.

Раніше подібну увагу організації привернули так звані британський, південноафриканський та бразильський штами коронавірусу. Фактично їх позначили однаково за рівнем небезпеки.
Реклама

При цьому індійський штам перейшов із категорії "цікавої мутації" до "мутації, що викликає занепокоєння".

Наразі спостереження свідчать, що певний штам вірусу відповідає одному з таких критеріїв: швидке розповсюдження, важча форма хвороби, нижча нейтралізація антитілами або менша ефективність ліків та вакцин проти нього.

Наразі дослідники вивчають, чи не став саме цей штам вірусу причиною масштабного сплеску кількості нових захворювань та смертей в Індії, де лікарні переповнені пацієнтами, яким не вистачає кисню, а у крематоріях не встигають спалювати померлих.

Індійський уряд вже заявив, що є свідчення зв'язку між новим штамом та смертельною хвилею хвороби, що "накрила" усю країну. Проте "повністю встановити" це ще не вдалося.

У ВООЗ вважають, що наявні вакцини проти коронавірусу можуть бути ефективними і проти індійського штаму. Проте там не відкидають і "зниження нейтралізації" нової мутації хвороби.

Нова хвиля - від індійського штаму?

В Україні остерігаються нової хвилі Covid-19, що може бути пов'язана саме із розповсюдженням індійського штаму. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав це "серйозним викликом".

"Над світом зависла нова загроза нового штаму коронавірусу, який вже наробив чимало горя в Індії і підступається до кордонів нашої країни. Цей вірус вже зафіксований в Польщі, в Румунії, тому для нас це достатньо серйозний виклик", - заявив урядовець на брифінгу 11 травня.

За словами міністра, індійський штам вражає не лише органи дихання, а й шлунково-кишковий тракт та нирки, а у хворих спостерігають важку інтоксикацію організму.

"Також фіксуються випадки сліпоти та мікромікозу - уражень слизових оболонок носу та горла", - повідомив Максим Степанов.

Мукормікоз - дуже рідкісна інфекція. Її спричиняє мукорна цвіль, яка зазвичай зустрічається у ґрунті, рослинах, гної та фруктах і овочах, що гниють.

Вона впливає на носові пазухи, мозок, легені і може загрожувати життю хворих на цукровий діабет або людей зі зниженим імунітетом, таких як онкохворі або люди з ВІЛ/СНІДом.

Індійські лікарі вважають, що мукормікоз, загальний рівень смертності від якого становить 50%, може бути спричинений використанням стероїдів - рятувальним засобом для важких пацієнтів із Covid-19.

BBC

Tags: Коронавирус, Пиздец
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 17 comments

Recent Posts from This Journal