Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Що таке патріотизм?

Що таке патріотизм для нас? Ви можете побудувати найкраще, найсправедливіше, найвільніше та найбагатше суспільство, але в цьому не буде жодного практичного змісту, якщо завтра хтось просто прийде, дасть вам в зуби прикладом та все це забере. Цінності — як матеріальні, так і нематеріальні — завжди треба вміти захищати.

Так вийшло, що ми живемо не в Ісландії, а в Україні. Це означає, що нас оточує не Атлантичний океан з айсбергами та тріскою, а Російська Федерація та її сателіти. Програма-максимум Російської Федерації — з’їсти нашу країну та будь-які ознаки її ідентичності. Програма-мінімум — хоча б зробити так, щоб наша країна виглядала гірше за саму Російську Федерацію.

Це означає, що якщо ми хочемо побудувати вільне та заможне суспільство, ми мусимо бути здатними відбивати атаки — військові, економічні, інформаційні, кібернетичні, навіть релігійні — країни, яка вважається однією з найпотужніших у своїй здатності робити іншим проблеми.

Це дуже складні стартові умови. Якби ми були комп’ютерною грою, вибір гри за Україну дорівнював би високому рівню складності. Але ми вже в цій грі, і вибору у нас немає. Нам треба захищатися — або змиритися з думкою, що ми ніколи не будемо жити добре.

Оскільки така думка нас не влаштовує, ми — Демократична Сокира — за те, щоб захищатися. Саме тому ми підтримували навіть окремі тимчасові обмеження, хоча це проти наших переконань — але лише ті з них, які об’єктивно посилюють нашу здатність протистояти загрозам. Повертаємось до здорового глузду як базової цінності.

Ми вважаємо, що кожен громадянин України мусить усвідомити: або ми захистимо її незалежність, або будь-які свої ідеї, бізнесові чи ідеологічні, йому доведеться втілювати у розширеній версії ОРДЛО, проміж донськими козаками на героїні та полководцями-куроторговцями на віджатих автомобілях.

Тому захист державності — це вже навіть не про високі ідеї. Це про боротьбу за особисті перспективи, за власне майбутнє та майбутнє своїх дітей. За своє конкретно «тут, зараз та невдовзі».

Тому вступ до війська — це не просто про обов’язок. Це про те, що краще зустріти ворога на кордоні, в пікселі та з автоматом, ніж під домом в халаті зі степлером.

Тому повага до ветеранів — це не просто про вдячність. Це про популярізацію служби в армії, яка захищає тебе, твій дім, твій бізнес, твої перспективи.

Тому участь у волонтерських ініціативах — це не просто про благодійність. Це про зміну реальності на свою користь.

Тому будь-яка діяльність, спрямована на дієве утвердження України як сильного гравця у міжнародних справах — це благо.

Патріотизм важливий не тому, що так хтось сказав. Патріотизм важливий, бо допомагає спільноті виживати та протистояти тим, хто хоче її знищити.

Тому Демократична Сокира вважає патріотизм одним зі стовпів партії на рівні із здоровим глуздом та свободою, про які ми говорили минулого разу.

Віктор Трегубов, члени Політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

 • Скромнічали на початку

  ...чекали поки колективний Коломойський покушає. Той обгриз нормально, а тепер вже можна і самим прикластися, "дороговізна" вже не лякає, епоху…

 • Ничего не поменялось

  Написано в 1906 году, когда впервые в истории, в империи настала свобода печати. Но актуально до сих пор. И даже у нас. Denis Kuklean

 • Немного президентской статистики

  В Украине сейчас шестой президент за 30 лет. 0 президентов родились в Киеве или областном центре. 1 президент был главою Верховной Рады 1…

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments