Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

В Євросоюзі звинувачують Росію та Китай у наклепі на вакцини західного виробництва

Нарешті. Левова частка фейків про коронавірус і вакцини приходить саме з цих країн. Ми про це ще з минулого року говоримо. Власне, європейці докопалися і показали доволі просту схему — через підконтрольні державі сайти-сміттярки, соцмережі та навіть дипломатичні «обліковки» поширюють фейки, які підривають довіру людей до цих препаратів. Така недобросовісна та агресивна стратегія сприяє просуванню їхніх власних вакцин — зокрема «Cпутніка V».

Не те щоб ми здивувалися — про це було відомо давно і ми не раз про це писали і розповідали https://bit.ly/3nx18vj Але раніше все було на рівні журналістських розслідувань. Тепер же — це офіційний звіт Європейської зовнішньополітичної служби (EEAS).

EEAS тісно співпрацює з Європейською комісією, службами Європейського парламенту, державами-членами ЄС та міжнародними партнерами (G7, НАТО та громадськими організаціями). Тобто це доволі серйозне звинувачення.
При чому не просто якесь узагальнення. В звіті можна знайти понад 100 нових прикладів проросійської дезінформації тільки за цей рік. В кожному випадку написано, на яку країну та щодо якої саме вакцини була розрахована побрехенька.

У відповідь на ці закиди російські чиновники звинувачують ЄС у саботажі російської вакцини. Через прокремліські медіа намагаються підірвати довіру людей до Європейського агентства з лікарських засобів та ставлять під сумнів його неупередженість.

Китай просуває власні вакцини, наголошуючи на їх доступності та стабільному постачанні в країни, що розвиваються. Зокрема — західні Балкани. Для цього, як і в Росії, на контрольованих державою китайських каналах поширюють оманливі твердження, які ставлять під сумнів безпеку «західних» вакцин. А ще підживлюють конспірологічні теорії про походження вірусу.

Є в звіті і про Україну — як одну з жертв такої дезінформації. Знову ж таки російські та проросійські ЗМІ (кому-кому, а нам розповідати не треба — знаємо, що це найперше медведчуківські канали) вустами різних «експертів» або й навіть посадових осіб звинувачують український уряд в… геноциді — бо ж відмовився купувати «Sputnik V».

Одне тільки в звіті муляє око — «прокремлівська дезінформація часто передається на місцевій мові». Тут вони радше помиляються, адже українські фейкороби (що вже казати про російських) навіть через «гугл транслейт» неспроможні перекласти російські методички. Майже все подається мовою оригіналу — російською. Але це наші спостереження. Про інші країни ми не говоримо.

Ще одне цікаве спостереження про мову — більше половини (56%) перевірених дописів у facebook із оманливим змістом — написані європейськими (але не англійською) мовами. Тобто, європейці, які не говорять англійською — наражаються на більший ризик бути ошуканими дезінформацією.

Звіт довжелезний, стосується багатьох країн, різних конкретних випадків дезінформації, всі твердження підкріплені посиланнями на аналітичні тексти про ту чи іншу ситуацію. Ми переказали те, що на наш погляд варте уваги. Хочете знати більше — читайте весь текст.

По той бік новин

Tags: Днище.рф, Коронавирус, Политика
Subscribe

 • Коротко

  З приводу закону про деолігархізацію, можу процитувати Германа Герінга: "Хто єврей, а хто ні - вирішую я". * * * Хочу быть как мой робот-пылесос:…

 • Народное творчество

  Подборка прикольных и/или безумных скриншотов из соцсетей.

 • Люби мене по-хранцузьськи

  Новий сінгл від гурту "Село і люди" :) З пасхалкою в кінці. відео на ютуб Якщо хто не в курсі, це кавер на пісню ZAZ (не "Запорожець").

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 17 comments

 • Коротко

  З приводу закону про деолігархізацію, можу процитувати Германа Герінга: "Хто єврей, а хто ні - вирішую я". * * * Хочу быть как мой робот-пылесос:…

 • Народное творчество

  Подборка прикольных и/или безумных скриншотов из соцсетей.

 • Люби мене по-хранцузьськи

  Новий сінгл від гурту "Село і люди" :) З пасхалкою в кінці. відео на ютуб Якщо хто не в курсі, це кавер на пісню ZAZ (не "Запорожець").