Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Давайте допоможему Антимонопольному комітету помітити проблему

Є такий провайдер Інтернету та кабельного телебачення — Ланет. Доволі великий. І суто як провайдер хороший, значна доля Києва на ньому та може це підтвердити.

Серед іншого, Ланет відомий тим, що їм не треба пояснювати, в якій країні вони живуть, і вони не «поза політикою». Себто, вони перші поприкривали російські ресурси (навіть деякі ті, що формально не потрапили під санкції), одними з перших ввели пільгові тарифи для учасників тоді ще АТО і припинили трансляцію каналів Медведчука ще до того, як роздуплилася РНБО (після чого в будинок одного з власників Ланету, Віктора Мазура, прилетіла граната). Ми це називаємо «соціально відповідальний бізнес», і, як партія та рух, товаришуємо з Ланетом вже не перший рік.

Зараз у наших друзів проблеми.

На початку вони запустили акційну пропозицію зі знижками на свій пакет кабельного телебачення. Це не сподобалося найбільшим гравцям українського телевізійного ринку, які вимагали, щоб усі зміни цін узгоджувалися з ними. Ланету натякнули, що після цього провайдер матиме наслідки. Наслідки не забарилися: усі чотири найбільші українські мережі телеканалів — Старлайт Пінчука (ICTV, СТБ та інші), 1+1 Коломойського, Інтер Фірташа та ТРК Україна Ахметова водночас розірвали з ним угоду під різними приводами.

Начебто тут лише суперечка господарюючих суб’єктів. Але є пара нюансів, через які ми вважаємо, що Ланету тут слід допомогти.

Нюанс перший: те, що відбувається, в цивілізованих країнах називається «картельною змовою». Телеканали, що мали б конкурувати між собою, домовилися про спільну цінову політику та про спільні покарання тих, хто встановлює ціни нижчі за їхні побажання. Це не ринок — це монополія і придушення малих гравців консенсусом олігархів. Монополія має стати предметом уваги Антимонопольного комітету… принаймні, мала б за нормальних ринкових умов.

Нюанс другий: фактично, це означає, що низка міст, де Ланет є ключовим провайдером кабельного телебачення, опиниться без ключових українських телеканалів. Можна було б сказати «ну й нехай», але проблема в тому, що в переліку цих міст є, наприклад, Северодонецьк. Альтернативою для якого фактично є російські канали на супутнику. Тут не слід пояснювати, в чому проблема, особливо за умов загострення конфлікту.

Тому ми вирішили — Ланету в цьому протистоянні слід допомогти.

Допомогти дуже просто: вивести ситуацію на нормальне рішення, як це було б в цивілізованій країні. Себто, звернути увагу Антимонопольного комітету, щоб той почав розгляд цієї справи. Проблема тут в тому, що Антимонопольний комітет за законом має до 90 діб на реакцію. А у Ланета термін до 1 травня, коли вони будуть змушені почати відключати телеканали. Ну, ще максимум тиждень протримаються, а далі значні втрати.

На практиці АМКУ може почати розгляд швидко і навіть прийняти попереднє рішення, яким заборонить припинення трансляції телеканалів. Були і відповідні прецеденти — наприклад, рішення по справі авіакомпанії «Інтеравіа» (привіт, Ігорю Валерійовичу) приймалося пришвидчено, бо інакше та могла б не встигнути розпродати квитки перед зимовими святами. Можна так само і для благої справи.

На жаль, ми обмежені у варіантах юридичної реакції — захист прав споживачів відбувається за правилом «коли вб’ють, тоді й приходьте». Втім, ми не обмежені у суспільній. Будь ласка, поширте цей допис. Розголос допоможе АМКУ звернути увагу на проблему. А як ні — доведеться йти в гості.

Victor Tregubov, член Політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Полезное, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments