Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Метелики повертаються

26 квітня в ефірі каналу СТБ відбудеться показ найвідомішого українського проекту про Чорнобильську катастрофу - чотирисерійної драми «Метелики». Показ міні-серіалу став можливим завдяки технології штучного інтелекту.Події 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС стали драматичної сторінкою в історії нашої країни. Ця тема і наразі актуальна: про Чорнобиль записують подкасти, знімають фільми і серіали, люди з різних країн світу обговорюють найбільшу екологічну катастрофу кінця ХХ століття.Серіал «Метелики» (2013), майже єдиний художній український продукт про події на ЧАЕС, довгий час був недоступний для показу. У міні-серіалі, за певних юридичних причин, виникла потреба замінити одного з акторів.

Щоб зробити це якісно, довелося би заново будувати декорації, запрошувати акторів і перезнімати достатньо великі фрагменти серіалу, що вимагало би значних витрат, та й технічно виконати це було практично неможливо. Але, використавши технологію DeepfakeAI, яка дозволяє управляти аудіо- і відеоматеріалами, Департамент досліджень та інновацій FILM.UA Group блискуче впорався із завданням, що дало серіалу нове життя.

«FILM.UA робить велику ставку на розвиток технологій, ми знаємо, за ними майбутнє кіно. Вже зараз за допомогою штучного інтелекту вирішуються реальні виробничі проблеми, і стосується це не тільки безпосередньо виробництва, а й дистрибуції, фінансів і багато чого іншого», - розповідає CEO FILM.UA Group Вікторія Ярмощук.

Колишнього актора замінив інший, зовні з ним схожий. Він провів деякий час перед камерою, промовляючи текст і демонструючи свою міміку. Потім в нейронну мережу завантажили матеріали з новим і колишнім акторами. Мережа вивчила матеріали, «прикладаючи» нове обличчя до колишнього і одночасно тестуючи реалістичність картинки.

При цьому був задіяний інший нейронний модуль, який «уточнював» роботу першого: домалював необхідні зморшки, заломи, щоб природньо зістарити обличчя. На фінальному етапі знадобилися коригування в ручному режимі, але в цілому нова технологія показала відмінний результат.

Ассет енергоблоку № 4, який можна побачити в міні-серіалі «Метелики», був створений командою студії Postmodern Digital.

Через кілька років саме цей ассет енергоблоку був показаний в знаменитому серіалі «Чорнобиль» (НВО), і цей факт приніс «Метеликам» нову хвилю популярності.Міні-серіал «Метелики» має досить успішну фестивальну історію, виборов багато престижних міжнародних нагород і номінацій, ставши найвідомішим українським фільмом про Чорнобильську аварію.

Максим Голубев

Tags: Интересное
Subscribe

 • У Кувейті загорілося найбільше в світі звалище шин. Відео

  У Кувейті трапилася масштабна пожежа, яка може обернутися екологічною катастрофою. Там горить найбільше в світі звалище автомобільних покришок…

 • Нехуй шастать

  Королева Мадагаскара Ранавалона казнила своих подданных, если они являлись к ней во сне без предупреждения. Иван Костенко

 • T-34

  Якщо ваша вечірка не схожа на це, то я навіть не хочу про неї чути. via Алексей Бобовников

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments