Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Поговоримо про зелених

Вчора на Меркель багато наїзжали, мовляв "фрау Рібентроп" нас здає. Можете так вважати, але вам варто знати причини того, що відбувається в Німеччині.

Отже, про рішення та їхні далекі, далекі, далекі наслідки.

В 2000 році уряд Німеччини прийняв рішення про поступову відмову від ядерної енергетики. Планувалося закрити всі АЕС до 2021 року, перейти на енергію сонця та вітру, і, само собою, відмовитися від жахливих з точки зору екології теплоелектростанцій. Особливо на бурому вугіллі. Більшість з яких, втім, були й так вимкнені та законсервовані.
Німці аплодували. Німцям теж.

В період з 2005 по 2010 рік було закрито два енергоблоки з дев'ятнадцяти. Енергія стала дорожчою, але таке німці б стерпіли, проте її стало невистачати. Сталося принаймні два блекаути масштабу країни.
Для компенсації нестачі німці тимчасово продовжили експлуатацію АЕС до 2021 року і тимчасово (всяко підкреслюючи, що це тимчасово!) розконсервувати теплоелектростанції. Особливо ті, що на бурому вугіллі.
Німця кашляли. Німцям аплодували. Особливо Франція, що експортувала енергію до Німеччини. Особливо вироблену на атомних станціях.

Щоб компенсувати нестабільність вітро-сонячної генерації, німці почали закупляти газопоршневі станції. Особливо в Росії.
ГПС штука хороша, але дорога. Й не дуже економічна. Особливо російська.
Німцям аплодували. Особливо росіяни.

Щоб прогодувати газопоршневі станції, німці почали закупляти газ. Особливо російський.
Німцям аплодували. Особливо самі знаєте хто.

Тому звинувачення Меркель у корупції, у продажності й у політичній проституції безпідставні. Точніше, може й не безпідставні, але всі речі йдуть їй приємним бонусом, або й взагалі не йдуть. У неї викручені руки й нема виходу. Без російського газу на німців чекає падіння виробництва електроенергії, нестача й, можливо, повний блекаут. Надовго.

Німці самі собі колективна Меркель, тільки без бонусів. Виходить, теж самі себе зробили, хоч і не так болісно, як українці.

А все тому, що двадцять років тому так само, як українці, послухали зелених, а не фахівців.

Radiy Radutny

Tags: Интересное, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 27 comments