Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ви впевнені, що прямо зараз чиновники не копаються у ваших трусах?

Можливо ви цього не відчуваєте, але насправді їх рука регуляції в кишені і в спідньому майже у кожного.

Двадцяте сторіччя було справжнім випробувальним майданчиком ідеологій. Що тільки людство не спробувало за цей буремний час, які тільки економічні моделі не затестило на практиці. А прийшло до того ж, з чого і виходило: найефективнішим економічним режимом є вільний ринок із мінімальними обмеженнями підприємницької діяльності (зокрема, чіткою антимонопольною політикою).

Планова економіка не працює. Соціалізм не працює. Економічні моделі, спрямовані не на вільне створення благ, а на їх директивне «справедливе» розподілення державою, в найкращому випадку сповільнюють економічне зростання, в найгіршому — розпочинають кризу чи консервують суспільство у минулому.

Може, якісь держави вважають, що можуть собі таке дозволити, але це точно не про Україну. У нас просто немає іншої моделі ефективного зростання, немає іншого шляху з тієї… прірви, в якій ми опинилися. Тільки роздержавлення, тільки створення умов, у яких розпадеться союз чиновників та монополістів. Умов, у яких чиновник не зможе душити бізнес на користь собі чи бенефіціарові. Дерегуляція або смерть — фактичне гасло української економіки.

Що ж щодо особистих свобод?

До ХХ сторіччя в кожної людини було своє визначене місце в житті, що диктувалося її народженням. Людина могла вирватися зі свого кола, але це було виключенням, а не правилом, індивідуальним героїзмом, а не масовим явищем. Це називалося традиційним суспільством.

Воно мертве.

Його вбили економічні причини, і соціальні зміни, що прийшли за ними. Ми вже не прикріплені до землі. Ми маємо свободу пересування. Стандартна українська сім’я вже має не шість дітей, а одного-двох. Ми не закінчуємо життя в тому стані, в якому народилися, в тому місці, де народилися, з тією ж освітою та професією, що мали батьки. Себто, ми все ще можемо, але лише якщо самі так вирішимо.

Ми вже дуже мало схожі на наших прабабусь. Ба більше: ми вже не дуже схожі на себе колишніх. Ще в дев’яностих чоловікові було подекуди небезпечно носити довге волосся, а татуювання на зап’ястках різко скорочувало потенційний список роботодавців. Світ змінюється — і він змінюється в бік індивідуального вибору.

В сучасному світі головне етичне правило — не «будь, як батьки», і не «будь, як всі», а «будь, яким тобі заманеться, просто іншим не заважай». Веди бізнес так, як вважаєш за потрібне, поки дотримуєшся законів. Роби зі своїм тілом те, що хочеться, це твоє тіло. Спи, з ким хочеться, головне — щоб за обопільної дорослої згоди. Сповідуй будь-яку релігію чи не сповідуй жодної, головне — не роби іншим вагітну голову.

І посилай подалі усіх, хто лізе з непроханими порадами.

Це потрібно навіть не тому, що так роблять в цивілізованих країнах, а у відсталих роблять інакше (хоча це правда). Це потрібно нам самим щоб встигати за часом, щоб не заганяти себе головою у дев’ятнадцяте сторіччя, коли іншими місцями ми вже фактично в двадцять першому. Це незвично і страшно — але в майбутнє краще іти самому, ніж спостерігати, як життя тебе туди тягне силоміць.

Тож уся політика Демократичної Сокири спрямована на те, щоб утвердити в Україні інституційно здорову економічну модель. Щоб висмикнути руку чиновника із кишень та трусів громадян. Щоб чітко зазначити — отут ще державна справа, а тут ідіть, будь ласка, подалі зі своїми регуляціями, обмеженнями, вимогами до чужих вам людей та спробами розповісти дітям, що єдиним засобом контрацепції є календар.

Цей шлях може комусь не подобатися. Але ми віримо, що він — єдиний реалістичний.

Victor Tregubov, член політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments