Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ви впевнені, що прямо зараз чиновники не копаються у ваших трусах?

Можливо ви цього не відчуваєте, але насправді їх рука регуляції в кишені і в спідньому майже у кожного.

Двадцяте сторіччя було справжнім випробувальним майданчиком ідеологій. Що тільки людство не спробувало за цей буремний час, які тільки економічні моделі не затестило на практиці. А прийшло до того ж, з чого і виходило: найефективнішим економічним режимом є вільний ринок із мінімальними обмеженнями підприємницької діяльності (зокрема, чіткою антимонопольною політикою).

Планова економіка не працює. Соціалізм не працює. Економічні моделі, спрямовані не на вільне створення благ, а на їх директивне «справедливе» розподілення державою, в найкращому випадку сповільнюють економічне зростання, в найгіршому — розпочинають кризу чи консервують суспільство у минулому.

Може, якісь держави вважають, що можуть собі таке дозволити, але це точно не про Україну. У нас просто немає іншої моделі ефективного зростання, немає іншого шляху з тієї… прірви, в якій ми опинилися. Тільки роздержавлення, тільки створення умов, у яких розпадеться союз чиновників та монополістів. Умов, у яких чиновник не зможе душити бізнес на користь собі чи бенефіціарові. Дерегуляція або смерть — фактичне гасло української економіки.

Що ж щодо особистих свобод?

До ХХ сторіччя в кожної людини було своє визначене місце в житті, що диктувалося її народженням. Людина могла вирватися зі свого кола, але це було виключенням, а не правилом, індивідуальним героїзмом, а не масовим явищем. Це називалося традиційним суспільством.

Воно мертве.

Його вбили економічні причини, і соціальні зміни, що прийшли за ними. Ми вже не прикріплені до землі. Ми маємо свободу пересування. Стандартна українська сім’я вже має не шість дітей, а одного-двох. Ми не закінчуємо життя в тому стані, в якому народилися, в тому місці, де народилися, з тією ж освітою та професією, що мали батьки. Себто, ми все ще можемо, але лише якщо самі так вирішимо.

Ми вже дуже мало схожі на наших прабабусь. Ба більше: ми вже не дуже схожі на себе колишніх. Ще в дев’яностих чоловікові було подекуди небезпечно носити довге волосся, а татуювання на зап’ястках різко скорочувало потенційний список роботодавців. Світ змінюється — і він змінюється в бік індивідуального вибору.

В сучасному світі головне етичне правило — не «будь, як батьки», і не «будь, як всі», а «будь, яким тобі заманеться, просто іншим не заважай». Веди бізнес так, як вважаєш за потрібне, поки дотримуєшся законів. Роби зі своїм тілом те, що хочеться, це твоє тіло. Спи, з ким хочеться, головне — щоб за обопільної дорослої згоди. Сповідуй будь-яку релігію чи не сповідуй жодної, головне — не роби іншим вагітну голову.

І посилай подалі усіх, хто лізе з непроханими порадами.

Це потрібно навіть не тому, що так роблять в цивілізованих країнах, а у відсталих роблять інакше (хоча це правда). Це потрібно нам самим щоб встигати за часом, щоб не заганяти себе головою у дев’ятнадцяте сторіччя, коли іншими місцями ми вже фактично в двадцять першому. Це незвично і страшно — але в майбутнє краще іти самому, ніж спостерігати, як життя тебе туди тягне силоміць.

Тож уся політика Демократичної Сокири спрямована на те, щоб утвердити в Україні інституційно здорову економічну модель. Щоб висмикнути руку чиновника із кишень та трусів громадян. Щоб чітко зазначити — отут ще державна справа, а тут ідіть, будь ласка, подалі зі своїми регуляціями, обмеженнями, вимогами до чужих вам людей та спробами розповісти дітям, що єдиним засобом контрацепції є календар.

Цей шлях може комусь не подобатися. Але ми віримо, що він — єдиний реалістичний.

Victor Tregubov, член політради Демократичної Сокири

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Все дороги ведут

  Известные факты: римляне построили 80 000 километров главных дорог с каменным покрытием, при этом расстояние между крайними точками главной дороги,…

 • Сучка ты крашена! (c)

  Женщины протестуют на премьере фильма "Джентльмены предпочитают блондинок" перед Китайским театром Граумана (1953).

 • МВФ: зло чи добро?

  Чи є хоч хтось, кому допоміг міжнародний валютний фонд? Кому МВФ не допоміг і по яким причинам? Щоразу, як ми пишемо щось про МВФ, обов'язково…

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments