Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Неньчиним економістам

В мережі багато "експертів" з економіки. Приходиться з друзями пояснювати як все працює. Цього разу Олег Петриченко пояснює, що вирости з 600 доларів до 3х тисяч з половиною. Будучи під боком у Європи. І просто продаючи ресурси вслід за ростом цін на світових ринках. Не те саме, що довести ВВП на душу до 23 тис доларів. А тим більше збільшити таку економіку, як США, майже в 2 рази.

Коли невігласи типу Прокопишина відпрацьовують замовлення по дискредитації ПнВК під офіс президента, то виходить отака ганьба.

Спочатку покажу абсурдність "логіки" цього найвеличнішого Зе-ЛОМа, а потім поясню "матчастину":

УКРАЇНА:
2000 рік - 636 доларів;
2019 рік - 3659 доларів;
зростання в 5,75 разів.

США:
2000 рік - 36335 доларів;
2019 рік - 65300 доларів;
зростання менш ніж в 1,8 раз.

Отже, за логікою "Зе-експерта по ПнВК", українська модель економіки "краща за американську", бо за один і той самий період ми виросли в 5,75 разів, а США - лише в 1,8 рази.

Але чи справедливе таке твердження? Насправді, ні. І далі пояснюю "матчастину":

1) Україна мала у 2000 році дуже низьку базу. Фактично, наші 636$ ВВП на душу населення - це африканський рівень економіки. Тому, рости з такої низької бази, яка була у нас в 2000 році - багато розуму і реформ не треба, особливо якщо врахувати причини росту, про які я скажу у наступному пункті. А от той факт, що за той самий період Естонія виросла теж майже в 6 разів, але не з 636$ на душу населення, а з 4000$ на душу населення, якраз говорить про дуже ефективну модель економіки. До речі, вирости з 35К $ на душу населення до 65К$ за 20 років, як це зробили США - це значно крутіше, ніж навіть в 10 разів вирости з бази в 636$ на душу населення...

2) Точки росту економіки. Українська економіка - сировинна, ми експортуємо в основному сировину, тому наше зростання у 6 разів, яке відбулося насправді з 2000 по 2008 рік, зумовлене виключно шаленим зростанням світових цін на сировину в ці роки. Тобто, жодні внутрішні процеси в Україні не мають відношення до того, що нам дуже пощастило і ціни в світі на основу нашого експорту злетіли і через це ми збагатіли в 6 разів. Але Естонія має зовсім іншу модель економіки, вона не експортує сировину, тому її економіка зростала незалежно від світових цін на сировину.

Отже, висновок: поки Україна нічого не робила і просто органічно росла з дуже низької бази за рахунок шаленого зростання цін на сировину, яку вона експортує, Естонія тим часом побудувала таку модель економіки, яка дозволила їй, маючи значно вищу базу та без експорту сировини, вирости в ті самі 6 разів.

Останній Капіталіст


Tags: Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments