Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Крали шапки коли це ще не було мейнстрімом

Московські царі, починаючи з Івана Четвертого і до Петра Першого, вінчалися на царство ординською тюбетейкою, яка дісталася їхнім предкам від хана Узбека. Але ж визнати це було якось незручно, тому був й вигаданий міф (в який навіть сучасні запоребрикові історики не вірять) про те, як київський великий князь Володимир Мономах нібито отримав цей головний убор у подарунок від візантійського імператора Константина ІХ Мономаха. Але це неможливо навіть хронологічно.

Звісно, ординський хан також не міг дарувати московському князю коштовної тюбетейки, дарунки тоді йшли лише у напрямку від заліських князів ординцям, а князям дарували хіба що ярлики, аби ті данину збирали та в Орду везли.

Тюбетейка належала сестрі Узбека, яку той віддав заміж за князя Юрія, разом з ярликом на княжіння. Але через усобиці Юрія було вбито, а тюбетейка, після того, як її хазяйка померла у тверському полоні, врешті решт потрапила до брата небіжчика, Івана Каліти. До нього багато що потрапляло і так і залишалося, бо недарма ж він був Каліта.

Але ж Каліта, звісно, жіночу тюбетейку носити не захотів, та закинув кудись до комори, де вона лежала, аж поки прадід Івана Четвертого "Грізного", її не знайшов. Нібито з тих часів її використовували у особливих урочистих випадках, аж поки не стало традицією коронувати цією тюбетейкою на царство. Тоді й встановили хрест на маківку, туди, де колись кріпили павове перо, додали попсову оторочку з хутра, а також вигадали легенду про шапку Мономаха.

Dmitry Medved


Tags: Днище.рф, Интересное
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments