Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Не предмет дискусії

Всі бачать та обговорюють концентрацію російських військ на кордоні. Під свої навчання вороги традиційно влаштовують демонстрацію військової міці, ротують підрозділи, забезпечують постачання в ОРДЛО і так далі. Але є декілька бентежних моментів.

По-перше, паливо — це кров війни. Його незвично багато. Окупантів залили під кришечку, пруть з собою, створюють польові бази постачання. В ешелонах, які везуть війська, купа бензовозів — а це значить, що разом з військовими підрозділами їде ціла команда підтримки життєдіяльності бойовиків.

По-друге, масштаб перекидання військ. Зафіксовані пересування десантних дивізій з Псковської області, яка знаходиться не так далеко від України, ще можна пояснити, але мотострілки та артилеристи з 74-ї та 120-ї бригад?! Це війська з Югри, Кемеровської області, Забайкалля. Це повністю виривається з правил та основ навчань їхнього південного округу і виглядає саме як висування військ зі стратегічною метою для створення потужного угрупування фронтового радіусу.

Кількість задіяного особового складу, техніки та логістично організаційних потужностей свідчить про одне — ресурси вкинуті колосальні. Це — факт.

Я не знаю, чи це чергові демонстраційні дії з метою залякування українського керівництва, чи прикриття заводу на тимчасово окуповані території додаткових сил Російської Федерації з першого та другого армійського корпусу, чи дійсно росіяни планують повномасштабне вторгнення. Думаю, достеменно цього не знає ніхто, окрім Путіна. Не виключаю, що це типова історія з відкритим фіналом, коли остаточні команди будуть віддані в останній момент.

Але одне я знаю точно. Це — загроза для України, на яку потрібно спокійно реагувати. Ті, хто мене знає, в курсі — я ненавиджу ці істеричні воплі про «насзливають» приблизно так само, як і переможні простирадла про завтрашню перемогу від диванних аналітиків. Війна з Росією в тій чи іншій формі ведеться вже декілька століть — і буде вестись ЗАВЖДИ. Тому що це частина соціального договору між російською владою та народом — пригноблення сусідніх народів в обмін на лояльність (у цьому сторіччі — це рейтинг).

І тут, друзі, ми підходимо до головного. Учасники російсько-української війни, ветерани оперативного резерву першої черги — це потужний фактор військового компоненту гібридної війни. Триста тисяч резервістів з бойовим досвідом — це серйозно. І повірте, цей компонент так само серйозно розглядають вже декілька років на нарадах ті самі росіяни, плануючи свої дії. Причому бойовий досвід тут важливий не стільки в розрізі вмінь та навичок. Ключове тут те, що ці люди бачили на власні очі, з якою підлістю воює ворог, і знають, як важливо жодної хвилини не задумуватись, чи варто по ньому стріляти. У ветеранів є мотивація і злість — занадто дорого більшість з них заплатила за розуміння, що окупант розуміє під поняттями «честь», «гідність» чи навіть, прасті Господі, «слово русского офіцера».

Розуміючи це, вже дуже давно ворог веде системну роботу з проникнення в українське середовище своїх свідомих чи несвідомих агентів з метою максимального знецінення подвигу ветеранів та сіянню зневіри в Перемогу серед них. Певних успіхів він в цьому, безумовно, досяг.

Через підконтрольні проросійським олігархам ЗМІ сім років кожен неприємний інцидент за участю ветеранів висвітлюється максимально широко, запевняючи населення що учасник бойових дій — це вічно бухий та косноязичний злочинець, якого треба зневажати та боятись. Відсутність же дієвої (чи бодай якоїсь) державної політики в частині соціального захисту та налагодження суспільного діалогу призвело до того, що велика кількість ветеранів відчувають до широких кіл народу відразу, образу за відсутність елементарної подяки та гнів на державні інституції, які через беззубу політику допустили вкорінення паростків «руської весни» в парламенті та міськрадах, хоча їх страшною ціною втоптали в землю українським берцем.

Все це — результати не тільки державної неспроможності, але і цілеспрямованої роботи величезних російських структур вкупі з їх резидентурою. І головна мета — щоб в разі активізації бойових дій постало питання «а чи йти мені туди знову заради тих, хто цього не цінить».

Що б я хотів сказати з приводу цього? ЦЕ ВЗАГАЛІ НЕ ПРЕДМЕТ ДИСКУСІЇ.

Захист Вітчизни від страшного ворога, мета якого — знищення української державності як такої, це священний обов'язок всіх громадян України і особливо — ветеранів. Так, цей шлях важкий, невдячний, кривавий, брудний, і в кінці лише бидлан маршруточник, черга в собєзє та гірка усмішка. Так, все це так. Але так і тільки так може реагувати на загрозу своїй землі Воїн. Саме тому цей шлях не для всіх — але ми з вами знаємо, що іншого немає.

Зараз потрібно дуже уважно слідкувати за інфопростором умовно «патріотичного» спрямування — агенти ворожого впливу, в тому числі і куплені за безцінь «вєтєрінари», будуть намагати вкинути наратив про непотрібність повторної участі в бойових діях. У бій піде все — і емоції, і образи, і політичний компонент, і божевільні рекомендації «зберегти себе для руху опору» — будь-що. Я закликаю усіх давати належну оцінку всім тим, хто свідомо продався ворогу чи є корисним ідіотом, та консолідованою силою давити цю гниль! Того, у кого більше нема сил та здоров'я воювати — ніхто не засудить. Але і шукати собі виправдання за допомогою російського ІПСО не треба!

Вже цими вихідними в багатьох містах України пройде тестова мобілізація ветеранів. Здорові та дієві ветеранські організації готові виставити по декілька батальйонів в кожному місті — і ми покажемо ворогу, що готові стати в стрій. Також ми маємо надсилати нашим побратимам та посестрам на фронті чіткий та притомний сигнал — МИ ГОТОВІ. Вас не кинуть самих! Протримайтесь декілька днів — і ви побачите нас в одному строю!

Це не пафосні слова. Не агітаційна речовка. Не політичне кукурікання.
Це маніфест українського ветерана.
Ніяких сумнівів. Ніяких вагань. Ніяких роздумів. І нехай допоможе нам Бог.

Слава Україні.

Антон Колумбет, молодший сержант оперативного резерву.Tags: !
Subscribe

 • Ще зеленої сечі відро

  Президент України Володимир Зеленський рік тому пообіцяв піти з посади президента України, якщо війна на Донбасі не припиниться. Про це він…

 • Могут повторить

  Disney и 20th Century Studios представили дебютный трейлер перезагрузки «Один дома», которая даже не выйдет в кинотеатрах. Переосмысление франшизы…

 • Конец эпохи кумовства

  На фото лиги КВН ответ на вопрос: "почему именно Стефанчук?". Красным отмечены: Владимир Зеленский, Елена Зеленская и Руслан Стефанчук. Церковь…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments