Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Прощай, нафто! Рентабельних запасів в Росії залишилося менше ніж на 20 років

Загальних запасів нафти в Росії могло б вистачити на 58 років видобутку, але більша їх частина економічно не рентабельна, повідомив в інтерв'ю голова Роснадр.

«Рентабельних (запасів) відповідно до даних інвентаризації вистачить на 19 років», - сказав він.

Дві третини нафти, знайденої в надрах, доводиться на важкодоступні запаси, розташовані, зокрема, в Арктиці. Але при поточних цінах - близько 60 доларів за барель - добувати арктичну нафту, проблематично: потрібно 110-120 доларів за бочку.

19 років видобутку при поточних запасах - це «умовний, індикативний показник», підкреслив глава Роснадр: «З розвитком технологій цей рубіж буде постійно відсуватися». Поки, втім, у сфері технологій видобутку на шельфі змін не спостерігається.

Схожу з Роснадрами оцінку в січні 2021 року давало російське Міненерго: з 30 млрд тонн запасів нафти рентабельні тільки 36%.

«Це пов'язано з погіршенням можливостей освоєння: ростом обводнення, необхідністю будівництва дорогих свердловин складної конструкції, низькою проникністю і розчленованістю колекторів, відходом в крайові зони та пласти з невеликими товщинами й так далі», - писав у журналі «Енергетична політика» заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін.

Якість відтворення ресурсної бази також погіршується, відзначав він. Середній розмір відкриттів нових родовищ у 2015-2019 роках склав 9-14 млн тонн (без урахування кількох великих на шельфі й Пайяхського родовища).

Приріст запасів в останні роки забезпечується дорозвідкою в ​​наявних регіонах видобутку, а також переоцінкою запасів.

Реальна ситуація з запасами нафти може бути куди гірше, ніж на папері, з'ясувала торік Рахункова палата РФ за підсумками аудиту даних від найбільших сировинних компаній.

Річ у тому, що значна частина запасів нафти й газу в Росії, про які рапортують сировинні компанії і які ставляться на державний баланс, не підтверджується в результаті переоцінки, розвідки й видобутку, виявили в РП.

В середньому щороку Росія списує з держбалансу «фейкові» запаси вуглеводнів майже в такому ж обсязі, який щорічно викачує з надр.

У сумі з 2016 року були визнані нереальними запаси нафти й конденсату на 2,278 мільярда тонн, що становить майже п'ять річних обсягів видобутку.

Уже в другій половині 2030-х видобуток нафти в Росії різко впаде, і РФ «можливо, повністю зникне зі світового (нафтового) ринку», у 2018 році сказав наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман.

Джерело, via Останній капіталіст

Tags: Днище.рф, Экономика
Subscribe

 • Если ОНО не следит за вами — поздравляю, вы шизофреник!

  Стандартная иллюзия полой маски является слабым маркером шизофрении: пациенты с этим заболеванием, по некоторым данным, в три раза реже, чем люди…

 • Мисс Ван Хелсинг

  Недавно читал пост на itorte про то, что радикальный феминизм завел индустрию развлечений в тупик. Отчасти потому, что им прикрываются шарлатаны,…

 • Sand Zeppelin

  Выглядит как фотошоп, да? Что-то в духе "Индианы Джонса". Но фотография настоящая - L’Illustrazione Italiana, LVIII, №19, May 10, 1931. В 1931…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments