Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Де ж той Київ?Колись у 2000 роках я працювала перекладачем з італійської у відомому кінопроекті. Це був фільм «Легенда про піаніста на океані».

Співробітники кіногрупи прибували до Києва прямими рейсами з Риму. Частиною моїх обов’язків було зустріти їх в аеропорту, доправити до готелю, а наступного дня – показати Київ, і відправити до Одеси, де знімали "океан".

Людей, які виросли у Римі чи Венеції, важко здивувати архітектурними видами. Тому українська кіностудія, що приймала гостей, виділила мені водія – киянина у 5-му поколінні (за його словами) і знавця історії міста. Організатори сподівались, що балакучість гіда компенсує дефіцит архітектурних красот.

І от їдемо ми Подолом, десь в районі Юрковиці, а водій заливається солов’єм, я ледь встигаю перекладати: «ми знаходимось на найдавнішій з населених місцевостей нинішнього Києва…Тут було віднайдено житла людей часу палеоліту…А там був замок засновника Києва… А там – було чудотворне джерело і старовинних храм…».

За вікнами бусика пропливали жахливі панельні будівлі, асфальт, бетон, розписані графіті паркани. Розрив між словами гіда і тим, що бачили люди, був настільки разючим, що один з італійців не втримався і ввічливо спитав: «ну, і де ж воно»?

Київ давно вже став зразком архітектурного, естетичного і культурного колапсу. Забудовники зруйнували все, до чого вдалось дотягтись їх бульдозерам і будівельним кранам. І взялись за парки, сквери, озерця і останні зелені клаптики міста. Влада закриває очі на будівельний хаос, а суди хапають активістів, які сам на сам борються з цією халепою.

Так, суд відправив під домашній арешт Романа Ратушного, який протидіє забудові Протасова Яра. Я не знаю, як цьому зарадити. Хіба що постійним розголосом і привертанням уваги до кричучих випадків нищення міста. Але точно знаю, що через кілька років наші діти дивитимуться на фотографії колись зеленого Києва, і питатимуть в своїх батьків «і де ж воно?»

Ирина Леличенко

Tags: Фейспалм
Subscribe

 • У Кувейті загорілося найбільше в світі звалище шин. Відео

  У Кувейті трапилася масштабна пожежа, яка може обернутися екологічною катастрофою. Там горить найбільше в світі звалище автомобільних покришок…

 • Нехуй шастать

  Королева Мадагаскара Ранавалона казнила своих подданных, если они являлись к ней во сне без предупреждения. Иван Костенко

 • T-34

  Якщо ваша вечірка не схожа на це, то я навіть не хочу про неї чути. via Алексей Бобовников

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments