Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ще раз про об'єднання патріотичних сил

Подивившись на коменти під постом про праймеріз в Харкові, виникає думка що більшість людей таки не розуміють що ж таке оті ваші "праймеріз".
І час від часу з'являються коментарі про "об'єднуйтесь", "а скажіть хто буде єдиним кандидатом" і таке інше.

Хоча, власне, праймеріз - не про об'єднання партій. От взагалі.
І навіть не про висунення єдиного кандидата за допомогою "а ми патріотичніші - а ми раніше висунулись - а ми експерти в міськгромбудмашвидобуванні!"

Суть праймеріз дуже проста. Ми й так знаємо, що за умовних Добкіна-Терехова проголосують і без всіх цих вашіх.

А от з голосами за, умовно, більш-менш проукраїнських кандидатів - тут погано якось виходить. Кожен з патріотів голосує за свого улюбленця - за когось зі Свободи, Голосу, ЄС, Д7, або навіть Блоку Світличної, не забуваючи при цьому казати що всі інші - не патріоти, а взагалі страшне.

Очевидно, що "зібратись усім і домовитись" - не вийде. Немає такого механізму.

І єдиний механізм, що тут може допомогти - це попереднє публічне голосування за кандидата з найвищим рейтингом. Не тільки всередині партій, а серед патріотичної спільноти Харкова в цілому.

Ну, тобто, єдиного кандидата будуть обирати не партії, а, власне, виборці.

Ті хто будуть голосувати за "реакційних кандидатів", відповідно, чхати на ті праймеріз хотіли.

Результат - суто числовий показник, що й покаже, який з кандидатів має найбільшу потенційну підтримку, і, відповідно, шанси виграти - бо залучити всіх взагалі виборців навряд чи вийде... Але певний зріз це дасть.

І вже без суперечок, лайок і "чому ви вирішили цього, а не того" - бо цифри, цифри...

І друга важлива складова - це типова "клятва Одисея". Всі, хто згодились прийняти участь в праймеріз, погоджуються підтримувати кандидата, обраного в цих праймеріз. Надавати всіляку підтримку і таке інше, мобілізувати своїх прихильників, по можливості - вкладати ресурси і все таке інше.

І ніяких "ну раз я програв праймеріз, то я свою окрему кампанію влаштую". Бо це як раз буде розпорошенням голосів і відтягуванням їх від єдиного кандидата, обраного через праймеріз, первинне голосування.

Тільки в такий спосіб є можливість (!) висунути одного кандидата, що буде мати шанс перемогти Терехова / Добкіна.

Бо, за результатами попередніх виборів, сумарна кількість про-українських патріотичних прогресивних і купа інших епітетів голосів як раз була розмазана, не дуже рівномірно, між усіма цими кандидатами. А тут ми збираємо всі ці голоси в одну купу. І отримати 18-20-25% вже стає реальністю, замість 7 - 3 - 1.5 на кожного.

Власне, це виходить із самої суті: можна скільки завгодно лаятись що "це не мій улюблений Політикнейм, я б вибрав іншого", але коли у тебе вибір між Добкіном-Тереховим або єдиним кандидатом, то варіантів не так вже й багато.

Це такий собі "другий тур" без другого туру, коли голосуєш не стільки за улюбленого політика, скільки проти поганого.

Звісно, конкретні механізми залучення людей до праймеріз, публічних дебатів і такого іншого потрібно пропрацьовувати. Але це вже - технічна справа.

Олександр Веприк

Tags: Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

Recent Posts from This Journal