Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ще раз про об'єднання патріотичних сил

Подивившись на коменти під постом про праймеріз в Харкові, виникає думка що більшість людей таки не розуміють що ж таке оті ваші "праймеріз".
І час від часу з'являються коментарі про "об'єднуйтесь", "а скажіть хто буде єдиним кандидатом" і таке інше.

Хоча, власне, праймеріз - не про об'єднання партій. От взагалі.
І навіть не про висунення єдиного кандидата за допомогою "а ми патріотичніші - а ми раніше висунулись - а ми експерти в міськгромбудмашвидобуванні!"

Суть праймеріз дуже проста. Ми й так знаємо, що за умовних Добкіна-Терехова проголосують і без всіх цих вашіх.

А от з голосами за, умовно, більш-менш проукраїнських кандидатів - тут погано якось виходить. Кожен з патріотів голосує за свого улюбленця - за когось зі Свободи, Голосу, ЄС, Д7, або навіть Блоку Світличної, не забуваючи при цьому казати що всі інші - не патріоти, а взагалі страшне.

Очевидно, що "зібратись усім і домовитись" - не вийде. Немає такого механізму.

І єдиний механізм, що тут може допомогти - це попереднє публічне голосування за кандидата з найвищим рейтингом. Не тільки всередині партій, а серед патріотичної спільноти Харкова в цілому.

Ну, тобто, єдиного кандидата будуть обирати не партії, а, власне, виборці.

Ті хто будуть голосувати за "реакційних кандидатів", відповідно, чхати на ті праймеріз хотіли.

Результат - суто числовий показник, що й покаже, який з кандидатів має найбільшу потенційну підтримку, і, відповідно, шанси виграти - бо залучити всіх взагалі виборців навряд чи вийде... Але певний зріз це дасть.

І вже без суперечок, лайок і "чому ви вирішили цього, а не того" - бо цифри, цифри...

І друга важлива складова - це типова "клятва Одисея". Всі, хто згодились прийняти участь в праймеріз, погоджуються підтримувати кандидата, обраного в цих праймеріз. Надавати всіляку підтримку і таке інше, мобілізувати своїх прихильників, по можливості - вкладати ресурси і все таке інше.

І ніяких "ну раз я програв праймеріз, то я свою окрему кампанію влаштую". Бо це як раз буде розпорошенням голосів і відтягуванням їх від єдиного кандидата, обраного через праймеріз, первинне голосування.

Тільки в такий спосіб є можливість (!) висунути одного кандидата, що буде мати шанс перемогти Терехова / Добкіна.

Бо, за результатами попередніх виборів, сумарна кількість про-українських патріотичних прогресивних і купа інших епітетів голосів як раз була розмазана, не дуже рівномірно, між усіма цими кандидатами. А тут ми збираємо всі ці голоси в одну купу. І отримати 18-20-25% вже стає реальністю, замість 7 - 3 - 1.5 на кожного.

Власне, це виходить із самої суті: можна скільки завгодно лаятись що "це не мій улюблений Політикнейм, я б вибрав іншого", але коли у тебе вибір між Добкіном-Тереховим або єдиним кандидатом, то варіантів не так вже й багато.

Це такий собі "другий тур" без другого туру, коли голосуєш не стільки за улюбленого політика, скільки проти поганого.

Звісно, конкретні механізми залучення людей до праймеріз, публічних дебатів і такого іншого потрібно пропрацьовувати. Але це вже - технічна справа.

Олександр Веприк

Tags: Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments