Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Обвинувачених у розстрілах 20 лютого 2014 року фактично "амністують"

20 лютого 2014 року особи без впізнавальних знаків розстріляли людей на вулиці Інститутській і майже у прямому ефірі із 8.59 по 11.28 вбили 47 осіб. Найвища посадова особа держави, екс-президент Янукович у своїх показах повідомив, що він не пам"ятає де він був у той час ( розстріли відбувалися у межах п"яти хвилин пішки від адміністрації президента). Збір доказів відбувався важко. Особи у чорному виявилися "чорною ротою" беркуту, які майже у повному складі залишили територію України. Підозри зуміли пред"явити тільки п"ятьом, вони стали обвинуваченими у головній справі Майдану, яку слухали у Святошинському суді міста Києва. Слухання відбувалися з 2015 року двічі на тиждень. Але за вимогою "великого обміну", всіх п"ятьох ексберкутівців видали "ЛНР-ДНР" шляхом зміни арешту на особисте зобов"язання. Хоча до вироку суду залишалося вже зовсім небагато.

Щоб суд міг і далі розглядати епізоди, які стосуються обвинувачених, Україна має внести зміни у своє законодавство щодо заочного засудження. Заочне засудження використовується і в країнах взірцевої демократії, бо бувають випадки, коли суспільство не може забезпечити фізичну присутність обвинувачених. Саме в такому режимі у Нідерландах слухається справа щодо тих, хто "сприяв" збиттю малазійського Боїнга МН -17 у 2014 році. В Україні заочне засудження може застосовуватися тільки до злочинців, яких розшукує Інтерпол, законодавство було розроблено ще задовго до анексії Криму і окупації частини України. Здається, немає нічого важкого в тому, щоб створити законодавство адекватне до сучасних реалій. Але це не так. Всі роки Родини Небесної Сотні, які вимушені детально розбиратися в судових процесах по справах Майдану, ставили питання про "заочне засудження". А після "обміну" ця проблема стала ключовою. Здавалося б, що після того, як 299 депутатів у першому читанні 17лютого 2021 року підтримали законопроект №2164 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку зі здійсненням спеціального досудового розслідування”, можна дихати спокійно. Та комітет з питань правоохоронної діяльності робить зараз все, щоб формулювання,за які голосували депутати,кардинально змінилися. Голова комітету не інформує суспільство, чому поправки до законопроекту не були розглянуті вчасно. Так само немає інформації, звідки і від кого поступають нові правки, які фактично знову наголошують на розшуку обвинувачених через міжнародні інституції. До речі, взаємодія України з Інтерполом мала б стати ще одним питанням для цього комітету, адже Інтерпол всі ці роки послідовно відмовляє Україні.

Сухий залишок : щоб продовжити слухання справи по всіх 5 обвинувачених, Верховна Рада має заслухати законопроект у другому читанні. Якщо цього не відбудеться, то троє з ексберкутівців, проти яких у суді були представлені докази, що з їх табельної зброї були здійснені смертельні постріли та є покази свідка, уникнуть відповідальності. Справа по розстрілах буде фактично розвалена. Двоє з ексберкутівців, які повернулися в Україну, мають надію,що їх вина буде не доведена, або застосують так званий "закон Савченко.

Климко Ольга, волонтер громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні", звернення Родин на сторінці треба допомога репостом.

Tags: !
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments