Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

+1 проміжна перемога ДемСокири

16-річного хлопчину посадили за ґрати на 6 років, він нікого не вбив і не завдав значної шкоди чиємусь здоров’ю, його підбили на скоєння злочину місцеві поліцейські. 6 років йому дали за начебто продаж місцевим дівчатам канабісу. Це сталося у Ратному, що на Волині.

Щоб спіймати одинадцятикласника, поліція завербувала і підіслала двох дівчат. Вони багато разів дзвонили хлопцеві та намагались домовитися про продаж трави. Малий неодноразово відмовлявся. Адвокат хлопця стверджує, що на Максима чинили тиск, а докази зібрані незаконно. Одразу після зустрічі з дівчатами, Максима затримали. Грошей при ньому не знайшли.

Як з'ясувалося, траву Максим отримав з рук працівників поліції. Школяр у суді пояснював, що в січні з ним познайомився хлопець Денис. Це був, швидше за все, або перевдягнений працівник поліції, або він діяв за їхньою вказівкою. Саме цей чоловік дав хлопцю на зберігання кілька грам трави та попередив, що до нього звернеться дівчина, щоб купити канабісу.

Ба більше, поліція завела на хлопця справу, коли йому було 15, але підіслати своїх людей та затримати малого вони вирішили лише через кілька місяців, коли Максиму виповнилося 16. Адже саме з цього віку настає кримінальна відповідальність.

Суд розглядав справу Максима пів року. Усі навколо заспокоювали батьків, мовляв, щонайбільше — умовний термін. Але суддя у Ратному так не думала і вліпила хлопцеві 6 років позбавлення волі. Стільки ж сидів колишній депутат Віктор Лозінський, який минулого року виграв вибори на голову ОТГ. Тільки є невеличкий нюанс. Хлопець продав кілька грамів трави, а Лозінський убив людину. Ці історії, якраз дуже добре можуть ілюструвати «справедливість» нашої судової системи.

За 11 грам канабісу хлопцю планували зламати життя, відрізати від рідних та фактично позбавити майбутнього. Але адвокат подав апеляцію, а ми вирішили робити те, що можемо — привертати увагу до справи та виходити під суд. Вчора наші активісти з Демократична Сокира. Луцьк та Демократична Сокира. Рівне приїхали до рівенського суду, аби відстояти право хлопця знайомитись з чимось цікавішим, ніж тюремна культура. І ми дякуємо нашим хлопцям та дівчатам, які активно комунікували з адвокатом, ЗМІ та провели чудову акцію під судом.

Нам вдалося привернути увагу громадськості і можна сказати, що завдяки вашим лайкам, репостам і розголосу у ЗМІ хлопець не залишився в СІЗО. Одразу по завершенню засідання він повернувся до своєї родини, з якою не бачився з грудня минулого року. І це надихає нас шукати справедливість далі, навіть в українських судах.

Так, це перемога, але перемога проміжна. Боротьба за майбутнє Максима ще не завершена — суд повернув справу до першої інстанції, замінивши СІЗО на домашній арешт. Поліція знову й знов буде намагатись зробити з луцького школяра цілого Пабло Ескобара. Хоча дії поліції, за словами, адвоката Віталія Жуковського, можна кваліфікувати як провокацію злочину, за що вони мають нести відповідальність у рамках чинного законодавства.

Отож. Ми зробили хорошу справу — допомогли малому не сісти. Але проблема системна і нам необхідно змінювати законодавство, аби таких випадків було менше.

Отже, працюємо далі!

Підтримати наш рух гривнею можна тут.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments

Recent Posts from This Journal