Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

ПнВК в дії

В рейтингу податкових систем країн ОЕСР 2020 року Естонія зайняла перше місце, а Латвія – друге.

Серед головних переваг обох країн – податок на виведений капітал.

Детальніше – податком на прибуток підприємств оподатковується тільки розподілений прибуток, кошти, які виводяться з бізнесу. Це дозволяє компаніям інвестувати власні прибутки без оподаткування.

Окрім ПнВК, переваги естонської податкової системи такі:

• 20% податок на доходи фізичних осіб, який не застосовується до доходів від дивідендів.
• Податок на майно застосовується лише до вартості землі, а не до вартості нерухомого майна чи капіталу.
• Територіальна податкова система, яка звільняє 100 відсотків іноземних прибутків, отриманих компаніями-резидентами, від внутрішнього оподаткування, з поодинокими винятками.

Рейтинг склав Tax foundation, який публікує дослідження на податкові теми з 1937 року.

Рейтинг вимірює наскільки податкова система країни дотримується двох важливих аспектів: конкурентоспроможності та нейтралітету.

Конкурентоспроможна податкова система – це та, яка встановлює низькі ставки. В сучасному глобалізованому світі капітал дуже мобільний, а підприємці можуть обирати в яку країну інвестувати, щоб отримати найвищу прибутковість. Додатково, високі податкові ставки будуть мотивувати бізнес ухилятися від оподаткування.

Нейтральна податкова система – це та, яка збирає максимальні доходи, створюючи мінімальні економічні дисбаланси, не надає переваги споживанню перед накопиченням та не встановлює надто багато виключень.

Чим складніша податкова система – тим менше вона нейтральна.

Конкурентоспроможна та нейтральна податкова система забезпечує економічний розвиток та інвестиції, збираючи при цьому достатньо податків для пріоритетів уряду.

Оскільки досліджувались тільки країни Організації економічного співробітництва та розвитку, то України в рейтингу немає взагалі.

Колись аргументом противників ПнВК був той факт, що податок мало хто застосовує в світі.

Потім аргумент трансформувався у «ПнВК застосовують у світі, але занадто короткий час, щоб ми могли бачити ефект від нього»

Зараз, міжнародний рейтинг прямо каже, що ПнВК є одним з головних факторів, чому естонська та латвійська податкові системи найкращі в світі.

Цікаво яка тепер буде відповідь ПнВК-скептиків.

Тетяна Острікова via Останній Капіталіст

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments