Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Стосовно "розколу"

Бачив не один пост на тему, що срачі навколо графіті на будівлі ОПУ врешті привели до розколу патріотичного суспільства - всі чубляться, звинувачують один одного у вандалізмі, провокаціях, диванній аналітиці і т.ін. І з цього навіть робиться підсумок, що розкол в лавах патріотів і був метою банкової, і мета досягнута.

Маю дещо заперечити. Цей "розкол" в патріотичному суспільстві існує вже багато років, він був і за Порошенка, і головне - він проходить точнісінько так, як проходив в різних країнах в різні часи. І вже один цей аргумент має вас заспокоїти щодо "інтриг банкової" - бо де історичні процеси, і де наші клоуни, порівняйте.

Проаналізувати поділ (а не "розкол") патріотів можна на прикладі цих самих графіті:

1. Консервативне крило: ЄС і подібні партії. І керівництво ЄС і більшість їх прихильників виступили з осудом акції на Банковій, називали дії протестувальників вандалізмом та провокацією. Критикували за паплюження державних символів, наводили в приклад Майдан, де "жодного графіті не було" (це неправда) і таке інше. Вважають саму акцію однозначно провокацією Єрмака або Авакова з метою дискредитувати протестний рух, чи в черговий раз звинуватити Порошенка.

2. Центристи: ДемСокира і подібні партії. Лідери Д7 і прихильники закликають не сакралізувати владу; схвалюють протести проти репресій; не закликають до насильства, але розуміють, що буває й так; не вбачають проблеми в графіті й розбитих вікнах - все це можна відремонтувати. І протестний рух ця акція ніяк не дискредитує, бо знову ж - поділ в патріотичному суспільстві існує давно і дії одного "крила" не пов'язуються з іншими. Питання в "центристів" є лише щодо мотивації учасників: зазвичай жорсткі поліція і УДО цього разу не чинили спротив, а організатори акції заздалегідь знали, що спротиву не буде і підготувались, отже можливо був якийсь "договорняк". І нам цікаво взнати, який саме і що врешті це дало Єрмаку (поки що нічого, окрім спроби розпиляти 2 млн. гривень на ремонті) або Авакову (побачимо, чи знімуть санкції з газового бізнесу його міньона Фукса).

3. Радикали: "НацДружини", "Традиції і порядок", РОК та інші об'єднання. Вони вважають, що просто "чаша народного терпіння переповнилася", і оскільки Зеленський не розуміє на словах, настав час передати повідомлення ділом. І якщо цього не робити і вимагати "знімати носочки", то скоро в нас буде як в Білорусі чи Росії (і це правда). І що активісти все зробили правильно, а "дискредитують протестний рух диванні аналітики, що дупу свою в теплі тримають, поки ми тут б'ємося за свободу". І навіть якщо банкова намагається використати ці протести в своїх цілях - радикалам на це начхати, активісти діяли щиро й сміливо, і це головне.

Так виглядає поділ патріотів, і він зберігається плюс/мінус стабільно по відношенню до більшості ідей і подій. І в мене є добра новина: цей поділ стався не штучно і завдяки чиїмось інтригам, а тому, що нас (патріотів) дуже багато, і вже тому між нами не може бути стовідсоткової єдності. Лише малі групи не діляться на "крила" і можуть керуватись з єдиного центру, а в насправді масових рухах немає "єдіноначалія", і завжди є внутрішні течії і сварки. І наше завдання - сваритись більш цивілізовано, бо все одно прийдеться миритись і на Майдані стояти разом. І якщо Майдану не буде, то до влади йти теж разом, бо погодьтесь - краще коли Рада складатиметься з проукраїнських партій, а не з "Слуг" і "ОПЗЖ". І краще буде, коли така Рада дискутуватиме про права секс-робітників і закон про самооборону, а не про "давати воду в Крим, чи не давати".

Можливо хтось здивувався, коли побачив ДемСокиру в розділі "Центристи". Але життя все розставило по своїм місцям, і ДемСокира, що створювалась як радикальна партія троллів, досить швидко зайняла місце в центрі, бо воно найбільш природнє для економічних і політичних лібералів. Підкреслю тільки, що центристами Д7 є тільки в лавах патріотів, а з точки зору москальських ОПЗЖ і підмоскальских слуг ми всі однаково "бандерівці і нацисти". І це теж має нас об'єднувати, але чомусь виходить навпаки - представники крил постійно гризуться, перетягують на себе ковдру "найбільших патріотів", і страждають від ревнощів, якщо комусь з іншого крила вдається провести гучну акцію, пролобіювати закон чи зашкодити суддівському свавіллю.

Це теж нормально. Це показує, що всі тут живі люди, а не роботи, і що ніякого "єдиного фюрера" в патріотів немає і не буде - бо це Україна, земля вільних людей. А ті, хто вимагає визнати їх лідера головним і найкращим, а їх ідеї і бачення України - єдино вірними, мимоволі ліквідують політичну конкуренцію і будують тут Росію. Хоч може й щиро цього не бажають.

Все що нам треба - зробити дискусії всередині патріотичного середовища більш цивілізованими. Залиште образи для справжніх ворогів.Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments

Recent Posts from This Journal