Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Нам немає чого приховувати

Вітаємо усіх демсокирян з тим, що відсьогодні наша електронна демократія стала ще трохи електроннішою!

Дотепер, незважаючи на блокчейн, насправді ми не мали повноцінної відповіді на питання «Як ви доведете, що не втручалися у процес голосування і не міняли в ньому циферки вручну?».

Правильна відповідь на це питання завжди була «Тому що, якби нам потрібно було втручатися в процес прийняття рішення, ми б не виставляли жодних питань на голосування, а просто приймали б рішення, як це робиться фактично в усіх партіях в Україні. І ніхто б нам слова не сказав, як і їм не кажуть».

Але це відповідь з психологічної точки зору, а не з технологічної. І влаштовувала вона не всіх.Тому ми надзвичайно сильно напружили усі наші технологічні потужності, і породили рішення, яке знаходиться десь на дуже тонкій межі між відкритістю даних та сек’юрністю.

А саме – зустрічайте, ми презентуємо можливість завантажити лог голосування в реальному часі.

Кожні кілька хвилин проміжні результати голосування вивантажуються на сайт, з якого ви можете цей лог скачати. Після завершення голосування всі логи також зберігаються на цьому сайті, відкриті для завантаження. Таким чином, тепер знищено навіть теоретичну можливість втручання в процес голосування. Тому що кожен із десятків тисяч користувачів додатку «Демократичної Сокири» може в будь-який момент завантажити файл проміжних результатів голосування і порівняти його з файлом результатів голосування, щоб упевнитися, що всередину лога не було додано ніяких змін, і всі голоси зараховані саме так, як вони були проголосовані в момент голосування.

Це маленький крок для нашого додатку, тому що він підвищує довіру до нашого додатку з 99,8% до 99,9%. Але це великий крок для електронної демократії в цілому.

Користуйтеся і насолоджуйтеся!

А ще встановлюйте додаток для Android, або для iOS, та беріть участь у справжній електронній демократії.

Tags: ДемСокира, Хорошие новости
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments