Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Нам немає чого приховувати

Вітаємо усіх демсокирян з тим, що відсьогодні наша електронна демократія стала ще трохи електроннішою!

Дотепер, незважаючи на блокчейн, насправді ми не мали повноцінної відповіді на питання «Як ви доведете, що не втручалися у процес голосування і не міняли в ньому циферки вручну?».

Правильна відповідь на це питання завжди була «Тому що, якби нам потрібно було втручатися в процес прийняття рішення, ми б не виставляли жодних питань на голосування, а просто приймали б рішення, як це робиться фактично в усіх партіях в Україні. І ніхто б нам слова не сказав, як і їм не кажуть».

Але це відповідь з психологічної точки зору, а не з технологічної. І влаштовувала вона не всіх.Тому ми надзвичайно сильно напружили усі наші технологічні потужності, і породили рішення, яке знаходиться десь на дуже тонкій межі між відкритістю даних та сек’юрністю.

А саме – зустрічайте, ми презентуємо можливість завантажити лог голосування в реальному часі.

Кожні кілька хвилин проміжні результати голосування вивантажуються на сайт, з якого ви можете цей лог скачати. Після завершення голосування всі логи також зберігаються на цьому сайті, відкриті для завантаження. Таким чином, тепер знищено навіть теоретичну можливість втручання в процес голосування. Тому що кожен із десятків тисяч користувачів додатку «Демократичної Сокири» може в будь-який момент завантажити файл проміжних результатів голосування і порівняти його з файлом результатів голосування, щоб упевнитися, що всередину лога не було додано ніяких змін, і всі голоси зараховані саме так, як вони були проголосовані в момент голосування.

Це маленький крок для нашого додатку, тому що він підвищує довіру до нашого додатку з 99,8% до 99,9%. Але це великий крок для електронної демократії в цілому.

Користуйтеся і насолоджуйтеся!

А ще встановлюйте додаток для Android, або для iOS, та беріть участь у справжній електронній демократії.

Tags: ДемСокира, Хорошие новости
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments