Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Що таке справжня журналістика

Один з найкращих фільмів про журналістику, які я бачив: "У центрі уваги" - в оригіналі "Spotlight" (2015)

На цьому фото зображені журналісти регіонального американського видання "Boston Globe" Майкл Резендес (зліва), Волтер Робінсон (в центрі) та Саша Пфайффер (справа), які стали авторами розслідування, що лягло в основу оскароносного фільму "У центрі уваги".

Правда про сексуальні злочини під прикриттям церкви почала випливати ще в кінці 1980-х років.

Тоді репортер місцевої газети в американському штаті Луїзіана Джейсон Беррі почав розслідувати історію священика на ім'я Гілберт Гот, який, як з'ясував журналіст, розбещував дітей зі своєї пастви.

Журналіст виявив численні випадки схожих дій священнослужителів, чиї дії церква ретельно замовчувала. Якщо ж справа вилазила на публіку, то з батьками постраждалих (як правило - набожними незаможними людьми) проводили ретельну роботу, щоб вони не подавали скарг чи заяв про злочин... А журналістів і правоохоронців лякали зв'язками.

За свою роботу журналісти газети Boston Globe, яка продовжили розслідування Джейсона Беррі і довели його до кінця, у 2003 році отримали Пулітцерівську премію, а їхня історія лягла в основу фільму "У центрі уваги".

У педофілії звинуватили понад 2 000 священиків. Декількох із них засудили до довічного ув'язнення. Жертвам сексуальної наруги присудили мільйони доларів відшкодування.

На жаль, після цього скандалу священнослужителі не припинили трахати дітей. Після цієї гучної історії було ще багато скандалів, які, навіть, призвели до втручання Понтифіка, який скликав спеціальну конференцію.

Але саме журналісти, які боролися за простих людей, що стали жертвами насильства з боку всесильної церкви, стали пророками боротьби за справедливість.

Для цього їм довелося пройти тиск з боку влади, авторитетів, частини суспільства. Робота над матеріалом велася протягом місяців... А медіаменеджери продовжували все це фінансувати і терпіти наїзди з боку еліт...

Якщо знаєте тих, хто б в Україні можна було б порівняти з такими журналістами - пишіть у коментарях їх імена.

Дмитрий Золотухин

Tags: Интересное, Полезное
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 73 comments