Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Эх, харашо в стране саветскай жить!

Як радянський режим грабував селян

Знаєте, чому радянські колгоспники різали свиней вночі, в сінях, попередньо вдягнувши на голову мішок з попелом - щоб кабанчик задихався і не кричав? Не знаєте?

Тому, що мужик, який власними руками виростив кабана, зобов'язаний був віддати його шкуру державі. На офіцерські чоботи, портупеї та інше потрібне країні військове майно.

А сало хотілося щоб зі шкуркою було. Яке ж сало без шкурки? Ось і різали свиней потайки. А голові колгоспу і голові сільради хабар давали. Цим же салом зі шкуркою і кращим шматком м'яса.

Знаєте, чому селяни в СРСР рубали фруктові дерева? Тому, що комуністи ввели драконівські податки на них. Нема грошей? Не біда. Брали "натурою" - шерстю, м'ясом, овочами і тими ж фруктами. Ось мужики і взялися за сокири. Рубали і плакали - ті груші і вишні що їх діди садили.

А ще моя мама згадувала, як їх зобов'язували вивозити на колгоспні поля, власні екскременти. На добрива. Сам мав свій туалет типу "сортир" вичистити і сам на поле, куди бригадир вкаже, вивезти. Або винести. Нікого не хвилювало як це гуано в полі виявиться. Але віддай - Не гріши.

А ви в курсі, що рідна держава обкладала всіх селян, які мали корів, натуральним податком - 220 літрів молока на рік дай. Горбатися на корівку ти, а молочко держава підгортає. Якщо хто не в курсі, як воно дається - молочко - спробуйте день косою помахати. Я махав - знаю. А сіно скиртувати не пробували? Теж скажу - не ложкою за столом працювати.

І так, якщо у вас був десяток курей - улюблена держава робітників і селян дбайливо зобов'язувала здати 180-250 яєць в рік. Бо держава своїми яйцями пролетаріат забезпечити не могла.

І так - на кожну свиню, яку виростив радянський мужик, теж існував податок.

Це все на додачу до важкої, від темна до темна роботі в колгоспі. Практично безкоштовної бо що таке зарплата 40-50-60 рублів? І ту лише з 1966 року почали платити. А до цього цілих 36 років "ішачили" колгоспники задарма. За "трудодні". Відпрацював "трудодень" - отримай 2 кіло зерна, і ні в чому собі не відмовляй. Грошей хочеш? Продай ці 2 кіло рідній державі. За ціною в 2 рази менше, ніж держава у колгоспу купує.

Як люди не бігли з цього "раю"? Бігли, ще й як. Незважаючи на те, що "рідне радянське государтство," в якому "так вільно дихає людина", зробило мужиків кріпаками, фактично заборонивши виїзд з колгоспу, відібравши паспорти.

Моєму батькові пощастило. Рідний колгосп направив його вчитися на тракториста в Старобешеве. Після цього він потрапив в армію, а з армії поїхав "піднімати цілину" по "комсомольському набору". У Калмикії. А це вже - паспорт.

А паспорт давав право "на ліво". Так наша сім'я опинилася не в колгоспі, а в державному підприємстві - радгоспі.

А це вже зовсім інша справа. Платили хоч і мало, але все ж платили, а не ті мізерні 40-50 рублів "колгоспних". І пенсійний стаж йшов державний, а не колгоспний. Знаєте, що таке "колгоспна пенсія"? Це 12-18 рублів на місяць. Бувало, що і 5 рублів і навіть три.

Але про це якось іншим разом.

Народ, який забув, або не знає свого минулого, не має майбутнього, - сказав Платон.

Від себе додам: такий народ приречений ходити по колу, причому - по граблях.

(С) Павло Бондаренко via Останній Капіталіст

Tags: Совок
Subscribe
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments